20:43, 24 листопада 2020

Правоохоронці на Волині долучаться до кампанії «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. До кампанії долучається і поліція Волині.

Про це повідомляють на веб-сайті поліції Волині.

Завтра, 25 листопада, в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, на Театральному майдані Луцька проведуть тематичну акцію, яка закликатиме протидіяти домашньому насильству.

У рамках кампанії протягом усіх днів поліція Волині розповсюджуватиме інформаційно-просвітницькі матеріали серед громадян, братиме участь у віповідних ефірах у місцевих ЗМІ, долучатиметься до обговорення тематики протидії домашньому насильству спільно з громадськими організаціями, освітніми закладами, всіма небайдужими. У районах з поліцейськими проведуть відповідні навчання на тему запобігання гендерно зумовленому насильству.

Лише за 10 місяців 2020 року на превентивні обліки в області поставили 1878 кривдників, які вчинили домашнє насильство і з якими проводиться необхідна профілактична робота. Загалом, з початку року зареєстрували понад 2750 заяв і повідомлень про вчинені правопорушення та інші події, пов’язані з домашнім насильством.

Разом з тим, за січень-жовтень працівники поліції Волинської області склали 2624 адміністративних протоколи за ст. 173-2 КУпАП (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) – це тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб. Рішення тут приймає суд.

Крім того, винесено понад 740 термінових заборонних приписів щодо кривдників.

Наразі до ЄРДР внесено відомості по 25 кримінальних провадженнях за ст. 126-1 Кримінального Кодексу України (Домашнє насильство) та відкрито 4 кримінальні провадження за ст. 390-1 КК України (Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або не проходження програми для кривдників).

Якщо ви стали жертвою домашнього насильства або спостерігаєте це явище в інших, потрібно негайно сповістити про це поліцію за номером 102: тут вам нададуть необхідну інформацію та розкажуть алгоритм дій. Відповідно до ст. 12 Закону України “Про Національну поліцію”, поліція забезпечує безперервне та цілодобове виконання своїх завдань. Кожен має право в будь-який час звернутися за допомогою до поліції або поліцейського. Поліція не має права відмовити в розгляді або відкласти розгляд звернень щодо забезпечення прав і свобод людини, юридичних осіб, інтересів суспільства та держави від протиправних посягань з посиланням на вихідний, святковий чи неробочий день або закінчення робочого дня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: