11:37, 23 Квітня 2025
Працівники соцслужб Ковельської громади взяли участь у тренінгу щодо організації альтернативних форм сімейного виховання
Кожна дитина має виховуватись в сім’ї. Там вона зможе повноцінно розвиватись, бути в безпеці та мати підтримку. Як сприяти цьому, аналізували учасники триденного тренінгу «Повернення додому: реінтеграція дітей у біологічні сім’ї та альтернативні форми сімейного виховання», що відбувся у Луцьку.
Про це повідомляє Ковельська міська рада.
Як забезпечити найкращі інтереси дитини? Які причини та наслідки вилучення дітей із сімей? Як згуртовувати громаду в підтримці сімей, які вирішили опікуватись дітьми? Відповіді на ці та інші питання давали представники Луцької, Володимирської та Ковельської громад разом із досвідченими тренерками Оксаною Холявкою та Іриною Іванюк.
Рефлексії, інтерактиви, власний досвід і повага до напрацювань кожного – у синергії людей, які не один рік у проблемі. Народились цікаві ідеї, які допоможуть зробити повсякденну роботу ще ефективнішою. Зокрема, присутні обговорили переваги мультидисциплінарних підходів в повсякденній роботі, важливість ведення конкретного випадку, розробили приклади екомап для підтримки сімей та дітей і долученості громад у цих процесах.
Інтерактивні рольові ігри, вправи дозволили відчути різні емоційні стани, які переживають батьки та діти у процесі реінтеграції, важливість вчасних соціальних послуг для їх підтримки у складні моменти. Присутні також проаналізували, чому реінтеграція інколи не вдається і як цьому запобігти.
Важливим елементом навчань став етап, коли присутні поділились власними кейсами роботи, обговорили важливість емоційного стану батьків, які приймають дітей, психологічні особливості дітей, які виховувались в інтернатних закладах або в сім’ях, звідки їх вилучили.
Підсумком навчань стало започаткування співпраці між громадами, налагодження комунікації між спеціалістами, глибше усвідомлення важливості реінтеграції, аби кожна дитина мала можливість виховуватись саме в сім’ї.
Довідково: Проєкт «Підтримка реформи Кращого догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми» впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Швеції. В Консорціум входять: ГС «Українська мережа за права дитини», МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна», МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».
Залишити відповідь