13:44, 25 Жовтня 2018

Пояснили, чому у Луцьку тарифи на тепло завищені на 12 %

Лучанам пояснили, чому завищені тарифи на тепло.

Про це повідомляють на сайті ДКП «Луцьктепло».

Днями Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) оприлюднила результати власного аналізу стану регулювання тарифів на теплову енергію органами місцевого самоврядування, яким від НКРЕКП були передані функції регулювання теплопостачальних підприємств. Регулятор повідомив про зростання тарифу на 10–20 %, а в окремих випадках до 50 %, без врахування збільшення вартості паливної складової, а саме природного газу. Фігурував у результатах моніторингу і Луцьк, в якому, на думку Комісії, тарифи на теплову енергію необґрунтовано зросли на 12,6 %.

Відповідно до постанови НКРЕКП від 22.03.2017 № 308 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сферах теплопостачання», ДКП «Луцьктепло», яке не підпадає під критерії регулювання НКРЕКП, перейшло під регулювання Волинської обласної державної адміністрації щодо здійснення ліцензування діяльності у сфері теплопостачання та до виконавчого комітету Луцької міської ради, щодо встановлення тарифів.

Тарифи на теплову енергію для ДКП «Луцьктепло» були затверджені НКРЕКП ще у 2012 році.

У структурі тарифу з того часу коригувались лише такі статті витрат, як «паливо», «електроенергія» та «заробітна плата». Решта ж статей залишалась без змін незважаючи на рівень інфляції, який становив понад 221 % впродовж 2012–2017 років (за офіційними даними Держкомстату), що фактично зумовлювало ріст цін на матеріали необхідні для проведення ремонтів, паливно-мастильні матеріали, хімреактиви для приготування хімочищеної води, витрати на охорону праці і т.д. Теж саме стосується і вартості послуг сторонніх організацій (повірка приладів обліку, експертне обстеження будівель, димових труб та обладнання, левова частина якого є обладнанням підвищеної небезпеки), послуг зв’язку, податків та інших послуг, необхідних для здійснення господарської діяльності, які теж залишались у тарифі на рівні цін та ставок 2012 року. Тобто, відшкодування даних витрат тарифом було частковим.

Останнє коригування статей «палива», «електроенергії», «заробітної плати» у тарифах на теплову енергію та послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання для потреб населення затверджено постановами НКРЕКП від 09.06.2016 № 924 та № 1101 відповідно.

Затвердженню крайніх тарифів виконавчим комітетом Луцької міської ради передувало погодження проекту рішення «Про тарифи на послуги, що надаються ДКП «Луцьктепло» Волинським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України. Відтак вони затверджені Рішенням від 06.12.2017 № 731-1 та були скориговані Рішенням від 04.04.2018 № 197-1.

Дійсно, протягом останніх 1,5 року не було збільшення ціни на природний газ (для населення), проте відбувся ріст:

– вартості електроенергії – 15 % (встановлює НКРЕКП для ПАТ «Волиньобленерго»);

– тарифу на водопостачання та водовідведення – 23 % (для КП «Луцькводоканал» тарифи теж встановлює НКРЕКП);

– мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб – майже 30 % (затверджується Законом України «Про державний бюджет»).

Крім того, з 5 січня 2017 року ДКП «Луцьктепло» уклало договір оренди майна з ТзОВ «Тепло-Енерго-Центр» (котельня на вул. Карбишева, 2) для здійснення господарської діяльності з виробництва теплової енергії у зв’язку з чим збільшились витрати за рядом статей у структурі діючого тарифу.

Додатково, у новому тарифі були актуалізовані ціни на матеріали і послуги сторонніх організацій, а на ремонт теплових мереж заклали мінімальний річний прибуток.

У ДКП «Луцьктепло»зауважують, що вони не могли в 2017 і не можуть в 2018 залишати тарифи на рівні встановлених Комісією ще у 2016 році, залишатися збитковими, тим самим порушуючи ч. 1 ст. 20 Закону України «Про теплопостачання», а саме «тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: