10:05, 16 Січня 2020

Повідомили, хто очолить «швидку» на Волині

До участі в конкурсі комісія допустила двох претендентів: Шмаля Володимира Зіновійовича і Каленюка Анатолія Леонідовича.

Про це інформують у Волиньраді.

Обидва претенденти озвучили своє бачення розвитку підприємства.

Володимир Шмаль говорив про потребу в оптимізації структури закладу і скорочення відділень, а разом з ними й адміністративного персоналу. В той же час, він пропонує створити додаткові  бригади екстреної медичної допомоги з локаціями в селах: Кримне Старовижівського району, Крать Турійського району, Сокіл Рожищенського району та Шклінь Горохівського району. Він зауважив, що цими днями встановлюватимуть програмне забезпечення для Центру оперативно-диспетчерської служби. Це значно вдосконалить організацію роботи парамедиків. Зокрема, пацієнти отримуватимуть СМС-повідомлення про те, що бригада виїхала за їхнім викликом. Обласна служба естреної медичної допомоги буде під’єднана до електронної системи «Централь 103» і матиме змогу укласти договори з Національною службою охорони здоров’я.

Крім цього, Володимир Шмаль зауважив про потребу налагодження радіозв’язку для екстреної медичної допомоги, який вкрай необхідний у випадку надзвичайних ситуацій. Наразі наша служба користується стаціонарним та мобільним телефонним зв’язком, а також мережею інтернент. Для запровадження радіозв’язку для швидкої  в області потрібно віднайти понад 10 млн грн. Ще стільки ж обласний бюджет повинен виділити в якості співфінансування для придбання нових карет щшвидкої допомоги. Якщо обласна рада виконає цю умову, то державний бюджет виділить субвенцію в сумі майже 44 млн грн на ці з потреби. Таким чином вдасться закупити 26 новий авто.

Інший претендент на посаду директора комунального підприємства «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Волинської обласної ради Анатолій Каленюк наголошував на потребі проводити навчання парамедиків та вдосконалення їхньої практики. Він каже, що знає досвід колег з Литви та Польщі, є переможцем багатьох змагань працівників екстреної допомоги в Україні та за кордоном. Він пропонує запровадити в бригадах посаду екстреного медичного техніка. Переконує, що після шеститижневого навчання таку кваліфікацію можуть здобути і водії швидких, а потому претендувати на кращі заробітки.

Каленюк також наголошував на необхідності оптимізації стурктури служби та скорочення кількості відділень, а разом з ними адміністративного персоналу. В програмі кандидата – запровадження радіозв’язку та сучасного обладнання. Але при цьому він наголошує, що обладнання повинні вміло застосовувати кваліфіковані і навчені люди, які постійно вдосконалюватимуть свою майстерність

За результатами голосування переможцем конкурсу визнали Володимира Шмаля. За нього проголосувало 9 з 9 членів конкурсної комісії.

Рішення конкурсної комісії є рекомендаційним. Питання про призначення директора госпіталю розглядатимуть також на засіданні постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства. Остаточне рішення – за більшістю депутатів на сесії обласної ради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: