12:14, 24 листопада 2019

Повідомили, чи готові дорожники до зими

На Волині дорожники певіряють техніку, закупляють суміші та пальне, аби бути готовими до зими.

Про це інформує прес-служба САД у Волинській області.

Про готовність до виконання завдань, які стоять перед дорожньою службою в осінньо-зимовий період, говорили під час селекторної наради, проведеної за головуванням нового керівника Державного агентства автомобільних доріг України Олександра Кубракова.

Напередодні в Службі автомобільних доріг у Волинській області почергово заслухали представників усіх підприємств-підрядників, відповідальних за експлуатаційне утримання автошляхів державного значення регіону, про їх готовність до виконання покладених завдань. Цієї зими такі послуги надаватиме три підприємства – ДП “Волинський облавтодор”, ПрАТ “Ковельське ШБУ № 63” (автошлях Р-15) та ТзОВ “Луцькавтодор-Сервіс” (автодороги М-19 і Н-22 на ділянках від Луцька до межі з Рівненською областю).

На сьогодні підрядники заготовили 24 тис. т піщано-соляної суміші, 1 тис. т солі з антизлежувачем, понад 28 тис. т  піску та майже 5 тис. т технічної солі. Також закуплено 3,4 т бензину і 13 т дизпалива. Для складування і зберігання цих матеріалів підготовили 34 тимчасових та 5 стаціонарних баз.

Для виконання робіт з ліквідації зимової слизькості та розчищення шляхів від снігу підрядні підприємства планують залучати всього 250 одиниць техніки.

Враховуючи досвід минулих років та кліматичні умови регіону, на ділянках доріг, де спостерігались ускладнення в русі під час тривалих снігопадів і заметілей, проводиться ряд превентивних заходів. Зокрема, проводять розміщення 10 780 м.п. снігозатримуючих щитів. Влаштування таких елементів пасивного снігозахисту попереджає відкладання снігу на проїзній частині доріг під час хуртовин і суттєво зменшує обсяги робіт по очищенню автошляхів від снігу. Також встановили 389 комплектів знаків “Слизька дорога”, влаштовують сигнальні віхи, проводять вирубка порослі.

Для проведення аварійних робіт з ліквідації пошкоджень дорожнього покриття заготовлено планові запаси холодних сумішей: 50 т асфальтобетонної, 400 т органо-мінеральної та 300 т асфальтогрануляту.

Служба автомобільних доріг у Волинській області спільно з Управлінням ДСНС у Волинській області затвердила Перелік місць відстою транспортних засобів у разі ускладнення погодних умов, пов’язаних з сильними опадами у вигляді снігу, що можуть спричинити перемети та затори. Всього визначено 44 таких місця, на яких можна розмістити приблизно 2700 одиниць автотранспорту. Також визначено 18 придорожніх об’єктів, а саме дорожньо-ремонтних пунктів та дорожніх дільниць  філій ДП “Волинський облавтодор”, що можуть використовувати як тимчасові пункти обігріву учасників дорожнього руху на період ліквідації заторів на дорогах.

З метою оперативного реагування на будь-які випадки ускладнення руху, на автошляхах державного значення в Службі автомобільних доріг у Волинській області та в підрядних підприємствах організували цілодобове чергування диспетчерських служб та відповідальних чергових з числа інженерно-технічних працівників, здійснюють постійний моніторинг стану дорожнього покриття, у т.ч. за допомогою 12 камер відеоспостереження, що встановили понад автошляхами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: