08:43, 22 Червня 2023

Повідомили, чи безпечна вода на Волині. ВІДЕО

Лікарі-епідеміологи проводять постійний моніторинг епідеміологічної ситуації в області, вивчають епідеміологічні ризики, організовують та здійснюють протиепідеміологічні заходи при реєстрації інфекційних хвороб і надають рекомендації органам місцевої влади і населенню при виникненню осередків інфекційних хвороб. Загалом здійснюють моніторинг збудників понад 100 інфекційних хвороб: це віруси, бактерії, а також паразитологічні дослідження.

Про це заявила генеральна директорка Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Янко вчора, 21 червня, під час брифінгу щодо епідеміологічної ситуації в області, — інформують на сайті Волинської ОВА.

«Традиційно в літній період трапляються спалахи кишкових інфекцій. Основні причини – недотримання особистої гігієни, технології приготування страв, умов та термінів їх зберігання і вживання неякісних продуктів. У теплу пору року створюються усі сприятливі умови для збереження збудників кишкових інфекцій у зовнішньому середовищі, зокрема, у воді та продуктах харчування. Станом на сьогодні спалахів гострих кишкових інфекцій не зареєстровано, однак реєструється спорадичність захворюваність в області», — зазначила Наталія Вікторівна.

Окрім того, через підрив Каховської ГЕС, існує ризик завозу холери з південних областей.

«Наголошую ще раз, що за даними Міністерства охорони здоров’я України, випадків холери не зареєстровано. Тим не менше, ми здійснюємо посилений нагляд та моніторинг зовнішнього середовища, а також рівня інфекційних захворювань в області», — додала Наталія Янко.

Нагадуємо, що не можна вживати воду і використовувати її для інших цілей без очищення. Адже холера – дуже небезпечне інфекційне захворювання, що вражає як дорослих, так і дітей, та має летальні наслідки. Захворіти можна після вживання води чи їжі, зараженої вібріоном холери.

Разом із тим, з 1 червня в області здійснюють постійний лабораторний моніторинг стану зовнішнього середовища. Так, визначили 50 контрольних точок. А саме – очисні споруди, куди може потрапляти збудник захворювання, очисні споруди лікувальних закладів, а також відкриті водойми в місцях масового відпочинку людей та на пляжах.

Зокрема, в місті Ковель дослідили близько 30 зразків та встановили незначне перевищення за мікробіологічними показниками. Натомість, вода у відкритих водоймах Луцька відповідає вимогам.

Насамкінець генеральна директорка Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Янко нагадала головні правила профілактики гострих кишкових інфекцій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: