19:00, 29 Січня 2018

Повідомили стан епідемічної ситуації на Волині

Волинський обласний лабораторний центр проводить постійний епідеміологічний нагляд (спостереження) за станом інфекційної захворюваності в області.

З жовтня 2017 року на Волині зареєстрували 49 випадків кору в семи районах області та містах Луцьк та Ковель. Із числа захворілих майже 76 % становлять діти. Питома вага не щеплених складає понад 69 %. У 67 % хворих діагноз підтвердили вірусологічно. З початку 2018 року зареєстрували дев’ять випадків кору (Любомльський район – 2, Рожищенський район – 1 (дитина приїжджа з м. Одеса), Турійський район – 2, Луцький район — 1 та у м. Ковель – 3). Чотири випадки серед дорослих та п’ять серед дітей, –  інформує Волинський обласний лабораторний центр.

Зареєстрували нове сімейне вогнище кору в Турійському районі у селі Задиби. Захворіло двоє дітей із сім’ї ромів віком 3 та 4 роки. Дошкільні заклади діти не відвідують, дані про їх щеплення відсутні. У вогнищі провели комплекс протиепідемічних заходів: прищепили 16 осіб, 15 із них – це діти. За усіма, хто був у контакті ведуть медичне спостереження.

Протягом останнього тижня на грип та ГРВІ  в області  захворіло майже 5,7 тисячі осіб, що більше  на 16 % ніж попереднього тижня. Кількість госпіталізованих з ускладненнями «ГРВІ» збільшилась на 38 % і становить 179 осіб (проти 129 хворих минулого тижня). У тому числі госпіталізували 120 дітей  (або 67 % проти 71,3 % за минулий тиждень).

Показник захворюваності нижчий від розрахункового епідемічного порогу на 30 %. Перевищення епідемічного порогу не зафіксували в жодному з районів та міст області. Найвищі  показники захворюваності на грип та ГРВІ зареєстрували в Камінь-Каширському, Луцькому  районах, місті Луцьку,найнижчий – в Іваничівському, Рожищенському  районах. Із числа хворих діти до 17 років становили понад 62 %. З початку епідемічного сезону вже перехворіло близько 83 тисяч  волинян (8 %), що менше рівня минулого року на 21 %.

За результатами вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру віруси грипу з початку епідемічного сезону від хворих не виділялися. На території області циркулюють збудники інших респіраторних інфекцій (респіраторно-синцитіальний вірус, риновірус, аденовірус, вірус парагрипу, бокавірус).

З початку епідемічного сезону проти грипу на Волині вакцинували 2891 особу, (або 87 % від обсягу), у тому числі 1274 дитини до 17 років.

Продовжують роботу у вогнищі вірусного гепатиту А в селі Піща Шацького району. За тиждень кількість хворих досягла 8 осіб. Виявили захворювання в учня місцевої школи, де навчається понад 140 дітей.  Є загроза поширення  інфекції в навчальному закладі. Для локалізації та ліквідації вогнища проводять медичне спостереження за контактними особами в школі та у домашніх вогнищах, організували проведення санітарно-освітньої роботи серед населення з питань профілактики вірусного гепатиту А. Провели заключну  дезінфекцію, хлорування шахтних криниць та надвірних вбиралень.

Спостерігають сезонний ріст захворювань крапельної групи інфекцій, що не керуються засобами специфічної імунопрофілактики. Так, на вітряну віспу захворіло 127 дітей, що на 4 % менше ніж минулого тижня. Найбільше хворих в містах Луцьку і Нововолинську, Камінь-Каширському, Любешівському та Рожищенському районах. На скарлатину захворіло 20 дітей, що у 2,5 рази більше в порівнянні з минулим тижнем (найбільше у місті Луцьку – 14).

З інфекцій, що передаються  фекально-оральним шляхом й надалі реєструють спорадичні випадки інфекційних гастроентероколітів та сальмонельозу. Діарейна група захворювань не перевищує 25 %  від інфекційних захворювань за тиждень.

Виявили вісім хворих на відкриту форму туберкульозу (по два у Луцьку, В. Волинському,  Ківерцівському та  Ковельському районах).

Продовжують заходи профілактичного спрямування щодо попередження виникнення особливо-небезпечних інфекційних захворювань, в тому числі, спільних для людей і тварин. Протягом тижня лікарі В.-Волинського відділення обласного лабораторного центру проводили заходи в осередку сказу кота у селі Бубнів. Встановили, що з хворою твариною контактувала одна особа, котра зараз проходить курс профілактичного антирабічного лікування. Про небезпеку сказу інформували населення району через засоби масової інформації.

Лікарі обласного лабораторного центру надалі здійснюватимуть моніторинг звернень громадян за медичною допомогою з приводу укусів тваринами та ситуації щодо сказу серед тварин. З початку року за медичною допомогою з приводу укусів тваринами, звернулось майже 50 осіб, що відповідає цифрам минулого року. З початку року підтвердили п’ять випадків сказу тварин, у тому числі два – серед свійських (у В.Волинському та Луцькому районах). Всі контактні особи з такими тваринами проходять курс профілактичного лікування. Лікувальна мережа області забезпечена достатньою кількістю антирабічних препаратів для надання необхідного профілактичного лікування.

Останнім часом лікарі з тривогою почали говорити про можливий спалах дифтерії, який  може бути спровокований  низьким охопленням щепленнями, так як вакцина для дорослих  відсутня з 2014 року. На спорадичному рівні дифтерію реєструють майже щорічно в різних регіонах України. Захворювання має високу смертність (до 50 %) через ураження токсином серця, що викликає міокардит, а єдиний специфічний лікувальний препарат – протидифтерійна сироватка – в дефіциті. Попередити захворювання можливо лише зробивши щеплення. В зв’язку з поступленням в область вакцини проти  дифтерії та правця для дорослих є можливість безкоштовно прищепитися проти  цих хвороб  в закладах первинної медико-санітарної  допомоги. Запрошують оіб, які не отримували такі щеплення протягом останніх 10 років.

Продовжують проведення протиепідемічних заходів з локалізації і ліквідації осередків захворювань та заходи профілактичного спрямування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: