14:32, 11 Січня 2019

Повідомили стан епідемічної ситуації на Волині

ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжує проведення моніторингу захворюваності гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ) та грипом в області та на кожній адміністративній території зокрема.

Захворюваність цими інфекціями утримується на сезонному рівні. З початку епідемічного сезону перехворіло понад 67 тисяч волинян, що відповідає минулорічному рівню, перехворіло 6,5 % населення. За даними закладів охорони здоров’я за останній тиждень кількість хворих ГРВІ дещо зменшилась у порівнянні з попереднім і становить 5200 осіб. Захворюваність нижче епідемічного порогу на 22 %. Найвищі рівні зафіксували у м. Луцьку, Горохівському, Маневицькому, Камінь-Каширському районах, найнижчі – у  Рожищенському та Іваничівському районах.

Із числа хворих збільшилась кількість дорослого населення, і становить 38 % від загальної кількості постраждалих. Серед дітей найураженіша вікова група – від 0 до 4 років (54 % від усіх захворілих дітей).

Кількість госпіталізованих з ускладненим перебігом хвороби збільшилась за останній тиждень і становила 138 осіб, з них 57 % – діти.

В Україні спостерігається низька інтенсивність епідемічної активності ГРВІ та грипу, показник захворюваності нижче епідемічного порогу на 17,6 %. Локальне перевищення зафіксовано у 2 областях України: Житомирській та Київській. З початку року зареєстровано 2 летальних випадки від грипу, що підтверджено лабораторно. Жоден із померлих не був прищеплений проти грипу.

За даними вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру вперше в нинішньому епідемічному сезоні на Волині виявили циркуляцію вірусів грипу типу А (Н3N2) у хворих із Луцького району. Крім того, циркулюють й інші віруси, що спричиняють гострі респіраторні інфекції.

Виконання запланованих обсягів імунопрофілактики грипу становить лише 34 %, прищеплені 1414 осіб, в т. ч. 227 дітей до 17 років.

Медики нагадують, що найефективнішим заходом профілактики грипу є щеплення. Одне введення вакцини захищає впродовж усього епідемічного сезону від найбільш поширених і небезпечних штамів грипу.

Цьогоріч доступні дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція) та «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея), обидві якісні та безпечні. Орієнтовна вартість вакцин — від 250 до 350 грн. Щепитися можна в закладах охорони здоров’я за місцем проживання, попередньо придбавши вакцину в аптеці.

Грип — це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Будь-хто у будь-якому віці може захворіти на грип.

Симптоми грипу: висока температура, що тримається мінімум п’ять днів; лихоманка; головний біль; ломота у м’язах і суглобах; загальна слабкість; кашель, нежить. Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів.

Грип небезпечний для людини важкими ускладненнями. Якщо ви захворіли, то не варто займатися самолікуванням, а потрібно звернутись за кваліфікованою допомогою до медичної установи. Правильний підхід до лікування дозволяє швидко впоратися з цією недугою.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: