10:03, 06 листопада 2018

Повідомили стан епідемічної ситуації на Волині

В Україні поки що немає циркуляції грипу, немає і лабораторного підтвердження наявності вірусів грипу. Захворюваність на грип та ГРВІ  перебуває на неепідемічному рівні, характерному для початку епідемічного сезону. Інтенсивний показник захворюваності на грип становить 386,6 на 100 000 населення, що на 26,2 % менше епідемічного порогу в Україні.

Про це повідомляє ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України».

За оперативними даними захворюваність грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями (далі ГРВІ) на Волині утримується на рівні сезонної, відповідає середньому показнику для цієї пори року. З початку епідемічного сезону перехворіло ГРВІ понад 20 тис. осіб, що знаходиться на рівні минулого року. За останній тиждень в області на ГРВІ захворіло близько 5 тисяч осіб, це на рівні попереднього тижня. На сьогодні показник захворюваності нижчий від розрахункового епідемічного порогу на 27 %. Перевищення епідемічного порогу не зафіксували в жодному з районів та міст області. Найвищі показники захворюваності на грип та ГРВІ зареєстрували в місті Луцьку, Ковельському, Камінь-Каширському, Турійському  районах, найнижчий – у Ратнівському, Любомльському, Іваничівському районах. Із числа хворих, діти до 17 років становили майже 69 %. Збільшилась кількість госпіталізованих з діагнозом «ГРВІ» до 115, проти 107 хворих минулого тижня, із них 82 % діти.

З початку епідсезону вакцинували проти грипу в області 149 осіб з груп ризику.

За даними вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру віруси грипу з початку епідемічного сезону від хворих не виділялися.

За рекомендацією ВООЗ для забезпечення максимального захисту від вірусів, циркуляцію котрих очікують саме цього сезону, в Україні  зареєстровані вакцини «ВАКСІГРИП Тетра» виробник Франція, яку можна  використовувати для щеплення дітей  віком від трьох років та ДЖІСІ ФЛЮ, виробник Південна Корея – від 6 місяців. Щеплення проти грипу не входять до національного календаря щеплень, тому ці вакцини не закуповуються за кошти державного бюджету, а за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: