19:20, 23 Жовтня 2018

Повідомили стан епідемічної ситуації на Волині

З 2 жовтня 2018 року почався черговий епідемічний сезон грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій і, відповідно постійний моніторинг захворюваності цими інфекціями.

Про це повідомляє ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України».

За оперативними даними захворюваність грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями  (далі ГРВІ) на Волині утримується на рівні сезонної, відповідає середньому показнику для даної пори року. З початку епідемічного сезону перехворіло ГРВІ понад 11 тисяч осіб, що знаходиться на рівні минулого року. За останній тиждень в області на ГРВІ захворіло понад 4 тисячі осіб, це на рівні попереднього тижня. На сьогодні показник захворюваності нижчий від розрахункового епідемічного порогу на 39 %. Перевищення епідемічного порогу не зафіксували в жодному з районів та міст області. Найвищі  показники захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в містах Луцьку та Ковельському районі, найнижчий  – у Локачинському та Ратнівському районах. Із числа хворих, діти до 17 років становили майже 71 %. Збільшилась кількість госпіталізованих з діагнозом «ГРВІ» до 106, проти 71 хворого минулого тижня, із них 73% діти.

Основними симптомами грипу є:

– висока температура, яка тримається мінімум п’ять днів;

– лихоманка;

– головний біль;

– ломота у м’язах і суглобах;

– загальна слабкість;

– втрата апетиту, можливо, нудота;

– кашель, що може тривати більше двох тижнів;

– нежить.

Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. За перших симптомів радять звертатися до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для здоров’я.

За даними вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру віруси грипу з початку епідемічного сезону від хворих не виділялися.

Найефективнішим способом профілактики грипу є вакцинація. Щеплення рекомендується робити впродовж всього сезону грипу. Всупереч поширеному міфу, вакцинація не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів. Усі засоби профілактики грипу мають особливе значення для людей, котрі належать до груп ризику.

Кому необхідно зробити щеплення в першу чергу:

– діти до 2 років;

– люди віком понад 65 років;

– люди з надмірною вагою;

– хворі на діабет;

– хворі на хронічні серцево-судинні захворювання;

– хворі на хронічні захворювання легенів;

– люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями;

– люди, що перебувають на імуно-супресивній терапії.

Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво знижує їхні шанси видужати без небезпечних ускладнень, а часто – і вижити.

Крім того, існують професійні групи ризику:

– медичні працівники,

– вчителі й вихователі,

– продавці,

– водії громадського транспорту,

– усі, хто працює в багатолюдних місцях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: