15:51, 09 Серпня 2018

Повідомили, чим отруїлися гості весілля у ресторані «Садиба на джерелах»

Ймовірною причиною отруєння на весіллі вважають салати заправлені майонезом.

Про це повідомляє ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Завершують епідеміологічне розслідування спалаху сальмонельозу, який виник після святкування 28.07.2018 року весілля в «Садибі на джерелах» Ківерцівського району. Станом на 9 серпня виписали з інфекційного відділення 7 осіб, залишили на лікуванні ще 3 хворих. Всього захворіло 22 особи, бактеріологічно сальмонельоз підтвердили у 15 осіб.

У ході епідеміологічного розслідування провели бактеріологічне обстеження харчоблоку, продуктів харчування, питної води, а також працівників ресторанного закладу.

За результатами лабораторних досліджень з 20 проб харчових продуктів сальмонелу виявили в одній пробі (соус — майонез) та бактерії групи кишкової палички з зовнішнього середовища на харчоблоці (збудника сальмонельозу в змивах не виявили).

Враховуючи результати лабораторних досліджень, ймовірною причиною захворювань послужили продукти харчування, зокрема салати заправлені соусом – майонезом.

За рекомендацією лабораторного центру діяльність комплексу тимчасово припинялась для проведення  генерального прибирання та дезінфекції, проведення комплексу протиепідемічних заходів

Повідомили та залучили до епідеміологічного розслідування Держпродспоживслужбу області. При перевірці виявили недоліки роботи закладу. За результатами перевірки надали припис щодо забезпечення виконання вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»; надали припис про усунення причин і умов, що сприяють вчиненню порушень санітарного законодавства; прийняли рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктах та склали протокол про порушення. За результатами лабораторних досліджень Держпродспоживслуби області у питній воді, змивах, харчових продуктах – сальмонели не виявили. Разом з тим з тістечка домашнього приготування, принесеного замовниками виділені бактерії групи кишкової палички та стафілококу. Встановили порушення могли сприяти поширенню інфекції та виникненню спалаху сальмонельозу.

Матеріали розслідування передали до правоохоронних органів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: