08:14, 06 Жовтня 2020

Порушники рибальства на Волині добровільно сплатили понад шість тисяч гривень завданих збитків

До порушників, які вчинили адміністративне чи кримінальне правопорушення та своїми діями нанесли збитки рибному господарству України, та визнані судом винними, застосовуються заходи щодо відшкодування  шкоди.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

Рибоохоронний патруль має право організовувати претензійну роботу щодо відшкодування шкоди, заподіяної суб’єктами господарювання та громадянами у наслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів.

Застосування заходів адміністративної відповідальності не звільняє винних від компенсації шкоди. Волинським рибоохоронним патрулем регулярно вживаються заходи щодо досудового врегулювання спорів. Такі заходи реалізуються шляхом направлення особам (винним у вчиненні адміністративних правопорушень, відповідно до постанов територіальних судів) звернень (пропозицій) щодо добровільного відшкодування шкоди завданої рибному господарству України. Від початку року до вищезазначених осіб було направлено вісім листи-претензії на загальну суму 9879 гривень.

З січня цього року особи, які були визнані винними у вчиненні адміністративних правопорушень та стосовно яких під час вирішення питання про накладення стягнення не було прийняте рішення про одночасне відшкодування майнової шкоди, на виконання листів-претензій Волинського рибоохоронного патрулю добровільно компенсували збитки рибному господарству України на суму 6 460 гривень.

Відповідно до вимог чинного законодавства, ці кошти стягуються до державного бюджету на рахунок територіальної громади, на території якої було вчинено правопорушення.

Додатково повідомляють, що у разі не сплати даної майнової шкоди добровільно, на правопорушників подається цивільний позов до суду щодо відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів. В такому разі, разом із задоволенням позовних вимог судом приймаються рішення про стягнення з відповідачів (правопорушників) також сум сплачених судових зборів за подання позовних заяв. Фіксована ставка судового збору за подання позову (для юридичної особи) у 2020 році становить 2 102 грн.

Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства України. Якщо Ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» Управління: (067) 360-78-40.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: