08:14, 17 Квітня 2022

Порти Бельгії припиняють обслуговувати кораблі під російським прапором

Починаючи з неділі, 17 квітня, на виконання 5-го пакету санкцій ЄС у зв’язку із агресією Росії проти України, порти Бельгії припинять обслуговування комерційних кораблів під російським прапором, з дотриманням певних виключень, що передбачені рішенням ЄС.

Як повідомляє “Укрінформ”, така інформація оприлюднена на сайті адміністрації одного з найбільших в Бельгії порту Антверпен.

«На основі правил Європейського Союзу, була розроблена дорожня карта для заборони заходу кораблів під російським прапором до портів Бельгії. Ця дорожня карта буде імплементована з неділі, 17 квітня», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, мережа морської транспортної інформації (Maritime Information Crossroads — MIK), отримує перелік російських суден, що заходять у бельгійські порти, та уважно відстежують такі заходи. Дозволи надаються лише конкретним кораблям, які прямують до конкретних портів, у визначений точний час та для перевезення товарів, що позначені в офіційному дозволі.

Адміністрації портів несуть відповідальність за виконання цих правил. Для кожного російського судна, що прибуває у порт, його адміністрація зобов’язана запросити докази того, що це конкретне судно перевозить дозволений вантаж. Повністю заборонено перевезення товарів так званого «подвійного призначення».

За європейським правилами застосування санкцій, до таких дозволених товарів можуть належати природний газ, нафта, вугілля та інші види твердого палива, всі фармакологічні товари, медикаменти, сільськогосподарська та харчова продукція (наприклад – зерно), добрива та гуманітарна допомога. Ці правила будуть чинними до 10 серпня 2022 року.

«Порт Антверпен висловлює підтримку та співчуття до усіх людських страждань, що спричинені конфліктом в Україні. Як порт світового значення, Антверпен регулярно стикається із наслідками геополітичних рухів. Цей конфлікт призвів до ряду європейських санкцій проти Росії. З метою моніторингу впливів цієї кризи на діяльність порту та за його межами, порт Антверпен перебуває у тісному контакті з споживачами та митними та іншими компетентними органами», — йдеться у повідомленні.

Як зазначає адміністрація, порт Антверпена не має значного товарообігу з Україною. У той же час, за підсумками 2021 року росія була п’ятим за значенням торговельним партнером із загальним обсягом вантажних перевезень у 11,6 мільйонів тон.

Як відомо, 24 лютого росія розпочала новий етап восьмирічної війни проти України – повномасштабний наступ. Ворог здійснює масовані обстріли та бомбардування мирних українських міст та сіл. ЗСУ, Сили територіальної оборони та весь український народ ефективно чинить спротив російським військам і завдають їм великих втрат.

Від початку цієї війни Європейський Союз почав надавати Україні активну політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу. Держави ЄС погодили п’ять послідовних пакетів економічних та особистих санкцій проти російської федерації, що спрямовані на обмеження можливостей фінансування кремлівської «машини війни».

П’ятий пакет обмежувальних заходів ЄС проти росії, що був прийнятий 8 квітня 2022 року, передбачає, зокрема, заборону купувати, імпортувати або передавати вугілля та інше тверде вуглецеве пальне до ЄС, якщо вони мають походження з росії або були експортовані з росії, починаючи з 22 серпня 2022 року. Імпорт вугілля в ЄС наразі становить 8 мільярдів євро на рік.

Санкції також включають заборону на надання доступу до портів ЄС кораблів, що зареєстровані під прапором росії. Виключення робитимуться для сільськогосподарських та продовольчих товарів, гуманітарної допомоги та енергетики.

Наразі ЄС готує шостий пакет санкцій, який, за повідомленнями, може також охоплювати також поставки російських енергоресурсів до Європи, зокрема, нафти. Країни ЄС вживають послідовні кроки, щоб позбутися також енергетичної залежності від російського газу за рахунок пошуку альтернативних та більш надійних джерел постачання, а також з опорою на розвиток поновлювальних джерел енергії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: