16:02, 13 Лютого 2018

Портрет професії. Ювелір

На сьогодні професію ювеліра можна охарактеризувати так: «доволі поширена у певних колах». Є майстерні, заводи, дизайнерські студії, майстри-ювеліри, які працюють самотужки. Ми проаналізували базу резюме Міжнародного кадрового порталу “HeadHunter Україна”, щоб дізнатися, хто ті люди, що спеціалізуються на ювелірній справі і шукають роботу саме фахівців з декоративної обробки дорогоцінних металів та виготовлення коштовних прикрас.

Серед ювелірів переважають чоловіки – 73 % від усього загалу резюме розміщені саме представниками чоловічої статі. Жінок, котрі розміщають резюме у цій сфері, – менше третини.

Молодих фахівців, які шукають роботу ювеліра, не так багато. 2 % від усієї кількості резюме належать юнакам та дівчатам віком до 22 років. 7 % резюме належать пошукачам віком 22-25 років. Майже половина (45 %) усіх пошукачів — віком від 26 до 35 років. Ще майже третина (31 %) — люди від 36 до 45 років. Спеціалістів старшого віку — 15 %.

Що стосується питання освіти цих фахівців, то понад половина ювелірів мають вищу освіту, 32 % — закінчили коледжі/технікуми. Після школи шукають роботу 16 % пошукачів. Для цієї спеціальності є характерною система наставництва. Тим паче, що у межах професії «ювелір» є різні спеціалізації та напрямки: ювеліри-монтувальники, ливарники, гравери, закріплювальники, емальєри, дизайнери, модельєри тощо.

Більшість (68 %) ювелірів, що розмістили резюме на сайті “hh.ua”, мають досвід роботи понад 6 років. Пошукачів без досвіду – 6 %. Фахівців з досвідом до 3 років – 9 %, від 3 до 6 років – 17 %.

Тож якою б старовинною на перший погляд не здавалася професія ювеліра, на сьогодні вона актуальна.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: