10:47, 04 Жовтня 2021

Поради щодо годування кошенят*

Як спланувати годування кошеня, якого тільки відняли від мами-кішки? Коли його можна переводити на дорослий корм? Чи можна годувати малюка сирим м’ясом та коров’ячим молоком? Розповідаємо, чим годувати місячне кошеня та як міняти його раціон у міру зростання без шкоди для травлення.

1. Годуйте кошеня спеціальною їжею. Потреби малюків істотно відрізняються тих, що характерні для дорослих кішок. Тому так важливо годувати їх їжею, створеної відповідно до вікових особливостей організму. Як годувати кошеня після відлучення від мами? Для першого прикорму є спеціальні замінники молока, муси та паштети з м’якою ніжною текстурою і збалансованим складом, а також сухий корм із дрібними зернятками, які треба розмочувати водою. До перших щеплень краще не годувати кошеня звичайною їжею. У спеціальному кормі вже є весь необхідний набір поживних речовин. Так кошеня не підчепить глистів та не отруїться. Після щеплень можна потроху додавати в раціон натуральні продукти.

2. Купуйте для кошеняти якісний корм. Харчування дуже важливо для здоров’я маленької істоти, а дешеві корми, чий склад не радує великим вмістом м’яса та інших корисних компонентів, може спричинити проблеми з травленням надалі. Вибираючи чим та як годувати кошенят без кішки, треба віддати перевагу кормам преміум, супер-преміум та холістік класу спеціально для малюків до 1 року.

3. Годуєте кошеня часто, але потроху. Багато людей стикаються з питанням, як часто годувати кошеня. У пухнастиків дуже маленькі шлунки, тому годувати їх потрібно невеликою кількістю їжі, але 4-5 разів на день. Також потрібно стежити, щоб у малюка завжди був доступ до чистої води.

Чого не треба допускати під час годування кошеняти?

1. Сире м’ясо та субпродукти. Сирі м’ясні продукти найчастіше стають причиною появи глистів та важких інфекцій, наприклад, сальмонельозу. Для незміцнілого організму це дуже небезпечно. Усе м’ясо та субпродукти, які входять у раціон кошеня, мають пройти термічну обробку.

2. Вітаміни та добавки. До складу високоякісних кормів уже входять усі необхідні вітаміни та мінерали, тому добавки можуть призвести до передозування і проблем зі здоров’ям.

3. Печінка. Багато котів обожнюють печінку, проте не потрібно їх нею перегодовувати. Надлишок печінки в раціоні призводить до передозування вітаміну А, що може спровокувати утворення кісткових наростів на хребцях.

4. Молоко. Коров’яче молоко нерідко стає причиною діареї в кошеняти. Воно може бути занадто жирним і містити домішки, шкідливі для незміцнілого організму. До піврічного віку не варто давати малюкові молоко, адже для них важливіше мати постійний доступ до чистої питної води.

Тому уважно обирайте харчування для вашого муркотуна.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: