21:47, 08 Грудня 2022

Понад 90 ліквідаторів аварії на ЧАЕС отримають допомогу з бюджету Ковельської громади

Щороку, 14 грудня, в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

«Не шкодуючи себе, ризикуючи власним життям, вони захистили світ від радіаційного лиха. Ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо шану всім, хто, рятуючи світ від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям.

Серед тих, хто боровся зі страшним лихом, чимало мешканців громади. На сьогодні у Ковелі зареєстровані 49 ліквідаторів першої категорії, 93 – другої, 24 — третьої, 49 дружин померлих учасників ліквідації аварії.

Усі вони однаково мужньо та самовіддано виконували свій обов’язок. Нині найбільша фінансова підтримка від держави надається ліквідаторам першої категорії, тим, кому встановили інвалідність, пов’язану з подоланням наслідків аварії. Їм суттєво збільшено розмір пенсій.

Відтак, за сприяння міського голови Ігоря Чайки, місцевої влади та згідно клопотань Ковельського міського осередку «Союз Чорнобиль України», благодійного фонду «Інваліди Чорнобиля» ухвалили рішення матеріально підтримати ліквідаторів, які віднесені до другої категорії. З бюджету громади виділено майже 50 тисяч гривень для надання їм матеріальної допомоги до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Висловлюємо слова щирої подяки усім, хто зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Нехай ніколи не повториться подібне, а пам’ять про ті події – навчить нас цінувати мир, спокій і безпеку!», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: