12:50, 17 Грудня 2018

Польський та американський джаз – у Луцьку завершився третій день «Jazz Bez». ФОТО

Гості із Польщі та США виступали завершали міжнародний джазовий фестиваль «Jazz Bez» у Луцьку.

Колективи виступали вчора, 16 грудня, у Ляльковому театрі.

Першим на сцену вийшов польський колектив «Aleksandra Kutrzepa Quartet». Засновниками та ідейними натхненниками гурту, утвореного в листопаді 2014 року, є подружжя –  Олександра (скрипка) та Роберт Кутшепа (барабани). Пізніше до команди приєдналися Бартломей Гарчинскі (електро-гітара) та Міхал Студнярек (бас-гітара). Усі члени квартету активно музикують у різноманітних польських та міжнародних проектах.

Репертуар групи – це  авторські  композиції у сучасній стилістиці  джазу та імпровізаційної музики. Довгий час команда працювала над пошуком власного оригінального звучання, безумовно його знайшовши і, таким чином, зайнявши свою окрему нішу на джазовій сцені Польщі. Тепер квартет активно концертує і готує свій дебютний альбом.

Солістка-скрипалька Олександра Кутшепа закінчила аспірантуру Академії музики в Катовіце. Брала участь у різних національних та міжнародних курсах та музичних семінарах, розширюючи межі своєї майстерності та знань. Олександра Кутшепа – двічі фіналістка «Novum Jazz Festival» у Ломжі у 2015-2016 роках і фіналістка у відкритій категорії фестивалю «Azoty Jazz Contest» у Тарнові. Скрипалька задіяна у багатьох музичних проектах як сесійний музикант. Зараз вона створює власний музичний матеріал для «Aleksandra Kutrzepa Quartet». Викладає в Коледжі джазу у Любліні.

Завершували фестиваль гості зі США «Ark Ovrutski New York Quartet feat. Benny Benack». Це відомий нью-йоркський квартет Арка Овруцького, який виступив із зірковим трубачем Бенні Бенаком III. Це було справжнє артистичне шоу, помножене на складну та водночас близьку за сприйняттям джазову музику, а також персональну харизму трубача.

Лідер квартету Арк Овруцький – відомий український контрабасист, нині проживає у Нью-Йорку, а Бенні Бенак III – уродженець Піттсбурга. Він швидко закріпився серед лідерів джазової сцени Нью-Йорка, відзначений в «New York Times» як віртуозний трубач, окремі компліменти отримував від критиків і як співак.

Колектив зіграв пісні з нового альбому Бенні Бенака III та з нового диску Арка Овруцького. Компакт-диски можна було придбати, як різдвяний подарунок.

Також під час фестивалю продавали шкарпетки, аби допомогти у лікуванні Мар’яні Пархом’юк.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: