21:01, 18 Травня 2024

Польща виділить понад 2,5 мільярда доларів на зміцнення кордону з росією та білоруссю

Варшава виділить 10 мільярдів злотих (понад 2,5 мільярда доларів) на зміцнення східного кордону країни у межах програми “Щит Схід”.

Про це повідомив в суботу в Кракові прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, передає кореспондент «Укрінформу».

“Ми прийняли рішення про інвестування в нашу безпеку, а насамперед у безпечний східний кордон, 10 мільярдів злотих. Ми розпочинаємо великий проект будівництва безпечного кордону, зокрема системи фортифікацій, а також такого облаштування території й екологічних рішень, які призведуть, що цей кордон потенційний ворог не зможе пройти”, – заявив Туск.

Він додав, що ці 10 мільярдів злотих польський уряд вже почав виділяти, відповідні роботи вже тривають.

“Ми назвали цей національний план оборони і відлякування “Щит Схід” (Tarcza Wschod). Це буде щит, який захистить нас від потенційних агресорів зі сходу і відлякуватиме ворога – на ділянці 400 км кордону з росією і білоруссю”, – заявив Туск.

Варшава зміцнюватиме фортифікаційні загородження на польсько-білоруському кордоні в умовах прогресуючої гібридної агресії білорусі проти Польщі.

У 2022 році Польща побудувала на кордоні з білоруссю загородження заввишки 5,5 м і завдовжки 186 км, а також встановила сучасну систему електронного моніторингу.

Це було відповіддю на штучне створення від літа 2021 року білоруссю та росією так званого міграційного тиску на кордоні рб з Польщею та балтійськими країнами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: