19:51, 13 листопада 2023

Поліція «не може знайти для перевірки»: дочка екс-прокурора продовжує вигравати тендери від підприємства Луцькради

Волинські поліцейські не змогли виявити підприємство, у якого ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» купувало комунальну техніку у 2022 році на суму понад десять мільйонів гривень. У 2023 році ця фірма продовжує продавати техніку для комунального підприємства Луцькради за не найнижчими цінами.

Чи дійсно так складно знайти це підприємство, щоб перевірити тендерні закупівлі, досліджувало інтернет-видання «Волинь Online».

Нагадаємо, у лютому 2023 року ми публікували про те, що ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» придбало два сміттєвози та ущільнювач у ТОВ «Спецкомунтех». Крім цієї фірми, ніхто особливо і не хотів продавати техніку для комунального підприємства. ТОВ «Спецкомунтех» успішно продавало комунальну техніку і для інших громад, до того ж не лише на Волині, і, здебільшого, не маючи конкурентів у цій справі або «конкуруючи» з підставними особами.

Як свідчать дані аналітичної системи «YouControl», співвласницею ТОВ «Спецкомунтех» є Анастасія Веніславська, дочка колишнього прокурора Вадима Веніславського та племінниця народного депутата Федора Веніславського. Ще 50 % компанії належить Самойліч Наталії Володимирівні. Розмір статутного капіталу ТОВ «Спецкомунтех» – 50 тисяч гривень. Основний вид діяльності – торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами. Компанія зареєстрована у січні 2018 року. Спочатку вона була зареєстрована в Олиці, звідки родом Веніславські, згодом – перереєстрували в Луцьку. Керівником ТОВ «Спецкомунтех» декілька місяців був ще один брат Вадима Веніславського – Сергій Веніславський, а серед засновників до 2020 року – сам Вадим Веніславський. У 2020 році фірму він перереєстрував на дочку Анастасію.

Фото: профіль Анастасії Веніславської в Instagram

Поліція стверджує, що не знайшла «Спецкомунтех», бо на місці реєстрації підприємства – гаражі

Та що найцікавіше, коли до поліції звернулися, аби перевірити, чому у підприємства немає конкурентів у тендерах, там відповіли, що підприємства за вказаною адресою реєстрації не існує.

Як зазначає  заступник начальника управління поліції з превентивної діяльності, підполковник поліції Степан Свинарчук, у відповіді на звернення щодо можливих порушень під час проведення публічних закупівель, працівники Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області провели перевірку та встановили, що ТОВ «Спецкомунтех» зареєстроване за адресою м. Луцьк, вул. Карпенка-Карого, 10. Однак ТОВ «Спецкомунтех» за цією адресою не виявили, натомість виявили там гаражний кооператив. Також поліцейські опитали голову гаражного кооперативу Ю.Б. Майданика. Він повідомив, що в межах гаражного кооперативу цього підприємства зареєстровано не було. Поліція припинила розгляд матеріалів у зв’язку з цим.

Чому поліція не опитала також директора ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» Володимира Марценюка, у поліції на запит від 27 вересня 2023 року не відповіли.

В інтернет-видання «Волинь Online», залишилося питання – поліція не може відшукати це підприємство чи не хоче?

То ж ми приїхали за вказаною адресою. Дві хвилини і в першому ж гаражі нам пояснили, де шукати «Спецкомунтех» – всього то потрібно пройтися ще 200 метрів вперед. І дійсно над самою дорогою висить табличка «Спецкомунтех» і стоїть їхня техніка на майданчику.

Питання, чому для підполковника поліції Степана Свинарчука це завдання стало таким складним лишається відкритим.

«Луцькспецкомунтранс» продовжує закуповлювати у Анастасії Веніславської спецтехніку, не зважаючи на розслідування журналістів

ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» у 2023 році придбало у підприємства Анастасії Веніславської комунальної техніки на 11,01 мільйона гривень.

Зокрема, 19 липня 2023 року в.о. директора ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» Назарій Івасечко підписав договір із ТОВ «Спецкомунтех» про купівлю причіпної підмітально-прибиральної машини Broddson Scandia вартістю 1,95 мільйона гривень. Зауважимо, що ніхто інший свої пропозиції на тендер не подавав.

13 жовтня 2023 року Івасечко підписав знову договір із ТОВ «Сцепкомунтех». Цього разу про купівлю бульдозера CAT D6N XL вартістю 6,66 мільйона гривень. У договорі вказано, що товар не новий, а такий, який був у використанні. І знову ніхто, крім фірми Анастасії Веніславської свої пропозиції на тендер не подавав.

На сайті Auto.ria ціни на вживаний бульдозер за плюс-мінус подібними характеристиками можна знайти на 1,5 мільйона дешевше.

І найсвіжіший договір від 30 жовтня 2023 року, який підписав директор ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» Володимир Марценюк, – це купівля сміттєвоза із заднім завантаженням Iveco Eurocargo ML190EL25 б/в вартістю 2,4 мільйона гривень. І так, ніхто знову, крім ТОВ «Сцепкомунтех» пропозицій не подавав.

Такий же сміттєвоз ТОВ «Спецкомунтех» продає на Auto.ria за 1,896 мільйона гривень. Чому ж для платників податків Луцької громади цей сміттєвоз за вищу ціну?

Отож, як бачимо, конкурентів у дочки колишнього прокурора немає, а ціни у неї далеко не низькі. У чому секрет такого успіху?

Ми також звернулися до директора ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» Володимира Марценюка, який підписував договори з ТОВ «Спецкомунтех». Якщо поліція каже, що не може виявити місцеперебування ТОВ «Спецкомунтех», то чи дійсно воно так?

Нижче наводимо наш діалог:

– Скажіть, будь ласка, Ви коли-небудь були за адресою, де це підприємство зареєстроване?

– Я був у них на Карпенка-Карого на площадці.

– Ви були у них на Карпенка-Карого, ви впевнені у цьому?

– Так.

–І там є офіс чи як?

– Ну, так, офіс, площадка, де автомобілі стоять.

–Тобто Ви перевіряли їх, все гаразд? У них є офіс, який вказаний в реєстрі?

– Так.

–Як так стається, що в них ніколи немає конкурентів на тендерах? Або є ті, які підставні, наприклад, хлопець дівчини, якій належить фірма?

– Вам варто поспілкуватися з моїм спеціалістом по тендерних закупівлях. Вона дасть вичерпну відповідь, чому там немає тих конкурентів, що там з ними. У мене є ціль купити техніку, купити якомога дешевше.

– Якомога дешевше? Вони сміттєвоз, який Вам недавно продали за 2,4 мільйона гривень, продають на Auto.ria за 1,9 мільйона? То це хіба дешевше?

– Ну, не знаю, я не готовий Вам сказати. Є «Prozorro», є у мене спеціаліст по тендерних закупівлях, спілкуйтеся з нею.

– А якщо виявиться, що без ніякої конкуренції закуповується така техніка, на торгах була підставна особа, як Ви будете діяти? Крім того, Ви кажете, що Ви в них були. А я маю офіційну відповідь поліції, що не виявлено на Карпенка-Карого такої фірми взагалі.

– Дивіться, це було давно. Я не їжджу і не шукаю собі пригод. Якщо говорити, що там буде, коли там будуть якісь наслідки, є правоохоронні органи, які контролюють всі закупівлі і поліція, вони бачать це все в «Prozorro». Якщо у них будуть якісь питання до мене, ну, то я буду відповідати на ці питання. На сьогоднішній день немає до мене ніяких питань. У мене все в рамках чинного законодавства.

Поспілкуватися зі спеціалісткою по тендерних закупівлях Іванною Назарук так і не вдалося. По телефону вона сказала, що зможе поспілкуватися через півгодинки або протягом дня. І в результаті просто збивала наш дзвінок протягом дня. То ж чому немає конкурентів у ТОВ «Спецкомунтех» ми не дізналися.

Ми також спробували поспілкуватися з Анастасією Веніславською, але вже на простому питанні, про те, за якою адресою розташоване ТОВ «Спецкомунтех» розмова не склалася.

Наголосимо, що це право Анастасії Веніславської надавати будь-які коментарі чи не надавати їх. Але у свою чергу ми завжди готові опублікувати їх.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: