21:18, 07 Квітня 2020

Поліцейські застерігають волинян про відповідальність за спалювання сухої трави

Правоохоронці вкотре повідомляють, що самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.

Про це повідомляють на веб-сайті поліції Волинської області.

Так, за ст. 77-1 Кодексом України про адміністративні правопорушення (випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю) передбачено штраф  від 170 до 340 грн – громадянам, від 850 до 1190 грн  – посадовим особам.  За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн, на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень. А за нанесення особливо великих збитків – передбачена кримінальна відповідальність.

Відповідно до статті 245 (знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом до 8,5 тис. грн, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

У випадку, якщо внаслідок цього злочину загинули люди або відбулася масова загибель тварин, або наступили інші тяжкі наслідки, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: