17:48, 09 Серпня 2018

Показали уже майже готову для навчання школу № 27. ФОТО

Школа № 27 уже майже готова для навчання. Її обіцяють відкрити уже цього 1 вересня. Наразі батьки уже подали 470 заяв на навчання своїх дітей.

Про це стало відомо сьогодні, 9 серпня, під час огляду приміщення школи № 27.

Радник міського голови Ігор Поліщук повідомив, що будівництво школи підходить до завершення. Зараз потрібно ще дофінансувати 7,2 мільйона гривень, тому мають намір скликати позачергову сесію найближчим часом, аби ці гроші віднайти, дофінансувати та відкрити школу.

«Ми розуміємо, якщо ми школу не відкриємо зараз, то ми її відкриваємо у вересні наступного року, рік часу школа буде просто простоювати», – наголосив Поліщук.

Виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт додав, що міськрада мала виділити 10 мільйонів гривень, а решта коштів мала надати Волинська ОДА, однак, ОДА розраховувала на кошти соцеконому, але соцеконому до жовтня швидше за все не буде:

«Ми зіштовхнулися із такою проблемою – якщо чекати соцеконом, то ми навіть, коли оголосимо тендери на закупівлю обладання, то вся школа зможе бути забезпеченою тільки на початку весни. Виникає питання, чи зможе так школа бути запущена. Школі довелося б ще рік стояти, тому було прийнято вольове рішення, що ми знімемо кошти із інших об’єктів. Зараз вивчаємо, де можна це зробити, шукаємо резерви, те, що можна відкласти. Маємо зібрати суму 7,2 мільйона гривень і після того буде визначено, коли буде проведена позачергова сесія, де ми проголосуємо і кошти будуть виділені, школа буде з 1 вересня введена в дію», – зазначив Пустовіт.

Наразі у школі збирають меблі, зокрема уже привезли стільці, складають шафи тощо.

Начальник управління освіти Луцькради Зіновія Лещенко повідомила, що уже відбулися тендери на закупівлю меблів. Батьки уже подали 470 заяв на прийом дітей до школи і заяви приносять щодня. Школа на 650 учнів, але прийняли рішення рекомендувати для 10-11 класу залишатися у тих школах, де вони навчалися, оскільки в умовах сьогодення і реформ в освіті варто, щоб профільне навчання відбувалося у закладі, у якому діти навчалися попередньо. На перший клас є чотири класи, тобто орієнтовно 120 заяв.

У школі є класи, учительські, є кабінети географії, хімії, біології, інформатики тощо, для першого класу ігрова кімната, старші діти спочатку будуть займатися на фізкультурі на вулиці або в інших школах поблизу, а потім за літо планують побудувати спортзал. Облаштовані у школі також басейн, спальня, їдальня, комори, туалети для вчителів, учнів, окремо туалет для людей із особливими потребами тощо, у школі є ліфти. На вулиці облаштовані спортивні майданчики, є уже відведене місце, де буде згодом побудований спортзал.

Пустовіт зауважив, що не можуть бути заручниками спортивного залу, тому школу відкриватимуть без нього поки що, а спортзал сподіваються побудувати за кошти Державного фонду розвитку.

Забудовник, керівник ТзОВ «Житлобуд-2» Леонід Стефанович розповів, що 7 років цю школу будує і сьогодні має велику підтримку міста, що йому дуже приємно.

Загалом школа вартує майже 80 мільйонів гривень, з них 69 мільйонів гривень на будівельні роботи та до 10 мільйонів обладнання та меблі.

Зіновія Лещенко зазначила, що все обладнання та меблі за сучасними вимогами, до прикладу, хімічний кабінет буде обладнаний спеціальними витяжками, у школі буде 7 мультибордів, кабінети оформлені у яскравих кольорах відповідно до сучасних освітніх вимог, у кабінетах є достатньо місця для того, аби парти поставити близько до дошки, залишалося місце для ігрового простору дітям і для усамітнення. Є кабінети ігрові, є тенісні. Харчоблок великий із усіма вимогами, де є кабінети для холодильного обладання, комірника, для зберігання продуктів різних видів окремо та кімната для відходів. Є пандуси у школі тощо. Усі таблички із двомовними написами – українською та англійською.

«Це не просто школа, це обличчя міста», – сказала Зіновія Лещенко.

За словами очільниці управління, освіти школа матиме спрямування на інформаційно-комп’ютерні та інформаційно-комунікаційні технології, тому кадровий потенціал школи, починаючи від заступника, яка буде опікуватися цими питаннями, уже сформували із таких людей, які мають стаж.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: