18:05, 11 Грудня 2021

Погуляйко звернувся до волинян із закликом до вакцинації

Голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко наголошує, що сьогодні йдеться як про відповідальність кожного за власне життя і здоров’я, так і загалом про ситуацію в країні, на Волині, в кожній сім’ї.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

«Шановні волиняни! Дорослі та молодь, люди різних професій та пенсіонери, настоятелі релігійних храмів та прихожани! Звертаюсь до усіх вас уже не вперше, аби закликати вас ще раз зважити усі загрози та ризики, які несе COVID-19.

Сьогодні Волинь відноситься до регіонів, де ріст захворюваності на COVID-19 упевнено тримається на високому рівні, у зв’язку з чим область уже п’ятий тиждень поспіль перебуває у «червоному» рівні епіднебезпеки.

Швидка передача вірусу, підвищення рівня дитячої захворюваності, агресивний перебіг хвороби та висока летальність. Це ті ознаки, які характеризують COVID-19 п’ятої хвилі пандемії.

Нині понад 97 % госпіталізованих із COVID-19 – це невакциновані громадяни. Ті, хто отримав щеплення, у 5 разів рідше заражаються та мають більш ніж у 10 разів нижчий ризик госпіталізації з COVID-19, ніж нещеплені. Це вкотре підтверджує, що вакцинація хоч і не захищає на 100 % від зараження, однак, і надалі залишається єдиним надійним способом захисту від тяжкого перебігу та смерті від коронавірусної хвороби.

Натомість, прикро, що чимало українців, у тому числі й волинян, ще досі сумнівається, чи потрібно робити щеплення. На жаль, вони недооцінюють ризики COVID-19.

Як результат – сьогодні Волинська область належить до регіонів з низьким рівнем вакцинації населення та досі перебуває у «червоній» зоні. Хочу сказати: якщо така тенденція буде зберігатися і надалі, то, ймовірно, нам доведеться приймати рішення про посилення протиепідемічних заходів та вжиття більш жорстких методів контролю за дотриманням громадянами та суб’єктами господарювання карантинних обмежень.

Адже попереду – зимові свята, під час яких ще більше людей будуть перебувати у громадських місцях, зокрема, у храмах, установах культури, закладах торгівлі та торговельно-розважальних центрах. Ми не можемо допустити ще більшого поширення коронавірусної хвороби в області.

Разом з тим, наголошую, що цей карантин – для невакцинованих. Усі, хто має «зелений» COVID-сертифікат або ж негативний результат тестування на коронавірусну хворобу, і надалі зможуть вільно відвідувати театри, кінозали, фітнес-центри та магазини.

Шановні суб’єкти господарювання! На вашій відповідальності, аби не тільки ви та ваші працівники, але й відвідувачі ваших закладів мали COVID-сертифікати. Адже навіть у «жовтій» зоні обмежувальні заходи залишаться жорсткими.

Також звертаюсь до волинян, які вакцинувалися за кордоном. Аби не лише бути захищеними, а й з поверненням на Волинь залишатися соціально активними, вам необхідно отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію в Україні. Для цього вам необхідно звернутися до сімейного лікаря або в будь-який пункт щеплення в області та пред’явити лікарю офіційний документ про щеплення від COVID-19, зроблене за межами України.

Пам’ятайте: сьогодні йдеться як про відповідальність кожного за власне життя і здоров’я, так і загалом про ситуацію в країні, на Волині, в кожній сім’ї.

Зробіть щеплення, збережіть своє життя та здоров’я і отримайте додаткову можливість жити звичайним життям в надзвичайних обставинах пандемії, яка продовжується», – йдеться у зверненні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: