15:45, 28 Вересня 2022

Побратими з Волновахи просять волинян про допомогу

На Волинь прибула делегація Волноваського району Донеччини. З очільником Волноваської районної ради Сергієм Демченком, командиром 105-го Волноваського батальйону територіальної оборони Олексієм Юлкіним зустрілися голова обласної ради Григорій Недопад та його заступник Григорій Пустовіт.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Сергій Демченко розповів, що влада району змушена працювати дистанційно та здебільшого займатися питаннями гуманітарної допомоги місцевому населенню: «П’ять найпотужніших громад  нашого району із восьми повністю перебувають під окупацією, три частково окуповані, на більшості територій тривають бойові дії. Промисловість уся залишилась на окупованих територіях. На підконтрольних у нас є лише кілька діючих сільгосппідприємств та фермерських господарств. Складна ситуація, адже доходів районний бюджет практично не отримує».

Очільник райради бідкається, що за таких умов вони не можуть забезпечити усім необхідним свій Волноваський батальйон тероборони, зокрема, є гостра потреба у зимовій амуніції.

«Єдине, що нас тішить, це те, що наші хлопці мають високий бойовий дух, вони патріотично налаштовані, готові до захисту України та боротьби з російським агресором. Сьогодні у порівнянні із 2014 роком світогляд наших захисників дуже змінився», – зазначає Сергій Демченко.

Олексій Юлкін розповів, що очолюваний ним 105 Волноваський батальйон територіальної оборони нині налічує понад пів тисячі бійців, для його забезпечення зимовим обмундируванням за попередніми підрахунками необхідно близько 9 млн грн.

Голова Волиньради Григорій Недопад актуальність проблеми розуміє: «На учорашньому засіданні Ради оборони ухвалили рішення про виділення 27 млн грн з обласного бюджету на забезпечення місцевих підрозділів тероборони теплою військовою формою. Однак складність полягає також у тому, що жодна вітчизняна швейна фабрика не має змоги виконати такий обсяг роботи. Гуманітарні вантажі надходять до нас уже не так активно, як у перші місяці війни, але ми звертаємося до усіх волонтерських організацій, які зараз працюють із закордонними партнерами, щоб вони максимально займалися пошуком зимового обмундирування для наших бійців. Ми не залишимо вас сам на сам із цією проблемою, спробуємо акумулювати частину коштів та спрямувати їх на забезпечення вашого батальйону тероборони. Більше того, між містом Луцьком та містом Волноваха підписаний меморандум про співпрацю, тому спробуємо разом з Луцькрадою посприяти вирішенню цього питання», – зауважив він.

Керівництво Волноваського району своєю чергою зобов’язалось підготувати звернення до начальника Волинської облвійськадміністрації Юрія Погуляйка та голови обласної ради Григорія Недопада щодо виділення коштів для потреб 105 Волноваського батальйону територіальної оборони.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: