10:46, 20 Січня 2021

Поблизу Луцька згорів дім сина воїна УПА

Перед Водохрещем у Луцькій громаді згорів дім, який належить сину воїна УПА, власники потребують допомоги.

Про це повідомив Тарас Висоцький на своїй сторінці у “Фейсбук”.

“Вночі, 18 січня, в селі Жидичин Луцької ОТГ в будинку мого сусіда Мирослава Дацюка трапилась пожежа, під час якої вогонь практично знищив перекриття та покрівлю будинку, встиг серйозно пошкодити стіни та речі домашнього вжитку”, — повідомляє чоловік.

При гасінні пожежі водою затопило кімнати. Ймовірною причиною лиха стала несправність пічного опалення.

Будинок перебуває в аварійному стані та потребує капітальної реконструкції, родина потребує фінансової підтримки. Допомогу можна передавати безпосередньо за адресою с. Жидичин, вул. Ямківська, 7, або на картку “Приватбанку” Дацюк Ольги Лаврентіївни 4149499343996672.

Власник будинку – Дацюк Мирослав Лаврентійович, син воїна УПА Дацюка Лаврентія Яковича, народився 12 травня 1957 року в місті Караганда Республіка Казахстан в засланні.

Батько, Дацюк Лаврентій в 15 років пішов в УПА. Учасник Колківської республіки, служив зв’язківцем. На власні очі бачив Романа Шухевича та Клима Савура. Наприкінці 40-х років був арештований та отримав 25 років заслання (почерк у його студентському зошиті збігався із таємними записками, які розповсюджувала УПА). Учасник Воркутинського повстання. Додому в село Жидичин повернувся через 7 років після смерті Сталіна, де і побудував цей будинок. Помер 15 квітня 2014 року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: