22:00, 19 Квітня 2019

Поблизу Луцька священик судиться за церковну хату: каже, що люди вибивали вікна і двері, аби він пішов

В УПЦ МП заявили, що 6 квітня 2019 року у селі Садів Луцького району група агресивно налаштованих людей намагалась насильно виселити протоієрея Володимира Мелеся з церковного будинку, де він проживає і офіційно зареєстрований згідно з чинним законодавством. Отець Володимир проживає разом із дружиною, неповнолітніми дітьми та малолітнім онуком.

Про це йдеться на сайті Волинської єпархії УПЦ МП.

“Протизаконні дії відбувались під час звершення богослужіння у церковному будинку, кімнати якого були облаштовані настоятелем та прихожанами під домовий храм. Зловмисники погрожували вибити двері та вікна, давали священику і родині дві години для того, щоб зібрати речі та покинути будівлю, обіцяли прийти ввечері та продовжити свої дії набагато жорсткішими методами. Протиправні дії припинились після приїзду поліції, — заявили у прес-службі. — У свою чергу, настоятель, отримавши погрози від групи агресивних людей, боячись за своє життя та життя своєї родини звернувся з заявою про кримінальне правопорушення до начальника Луцького районного відділення поліції ГУНП у Волинській області з проханням внести дані відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР. Проте ніяких дій щодо занесення у даний реєстр фактів вчинення правопорушення, після подачі заяви, з боку поліції не відбулось”.

16 квітня 2019 року, у Луцькому міськрайонному суді Волинської області прийняли рішення задовольнити скаргу отця Володимира про бездіяльність Луцького РВП ЛВП ГУНП у Волинській області, внести відомості про вчинення кримінального правопорушення від 6.04.2019 до ЄРДР, детально опитати заявника, свідків та розпочати досудове розслідування.

Нагадаємо, громада села вирішила перейти до ПЦУ. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: