15:01, 13 листопада 2023

Пісторіус підтвердив плани Німеччини подвоїти військову допомогу Україні

Глава Міноборони Німеччини Борис Пісторіус підтвердив плани подвоїти військову допомогу Україні наступного року.

Про це він заявив в ефірі телеканалу ARD, передає «Укрінформ».

Політик зазначив, що таке рішення уряду не пов’язане ані з тим, що ЗСУ через брак ресурсів змушені перейти до оборони, ані з тим, що США зменшують свою допомогу.

«Це – реакція на усвідомлення того, що засоби, які ми виділили цього року, були швидко вичерпані. Наступного року ми не хочемо опинитися в ситуації, коли буде потреба, вимагати додаткових засобів», – пояснив він.

Міністр назвав рішення важливим сигналом того, що Німеччина не залишить Україну на самоті., особливо зараз, коли Україна має продовжувати свою боротьбу, і водночас частина уваги світової спільноти спрямована на Ізраїль.

Раніше повідомлялось, що партії правлячої коаліції у Німеччині погодилися збільшити військовий бюджет для України з чотирьох до восьми мільярдів євро. Рішення ще має затвердити бюджетний комітет Бундестагу, вочевидь, цього тижня.

Спочатку Мінфін передбачив лише чотири мільярди євро на військову допомогу у федеральному бюджеті на 2024 рік. Проте майже всі гроші пішли на вже обіцяні проекти. У Міністерства оборони залишилося лише 120 мільйонів євро на нову підтримку. Міністр оборони Борис Пісторіус зажадав додаткових п’ять мільярдів євро в ході бюджетних переговорів.

Німеччина наразі надає Україні найбільшу після США військову допомогу. З 24 лютого 2022 року до 31 липня 2023-го Німеччина надала такої допомоги на понад 17,09 мільярда євро зі загалом 40,3 мільярда від ЄС.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: