21:54, 16 Липня 2020

Пікет за українську мову: лучани передали Медведчуку язик корови

Сьогодні, 16 липня, біля регіонального офісу політичної партії «Опозиційна платформа —За життя» за адресою Винниченка, 14а  відбулася  акція «Тримайте язик-руки геть від мови!».

Мирний пікет організований  громадською організацією «Розвиток мікрорайонів міста» пройшов в знак протесту на розгляд Верховною Радою чергового «мовного законопроекту» № 2362.

Цей законопроект передбачає скасування частини закону про мову, яка вимагає перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 року.

На акцію прийшло близько 20 лучан, серед яких ветеран АТО, айдарівець Петро Пащук, голова Волинської крайової організації Народний Рух України Дмитро Климук та голова ради старійшин Волинської обласної організації Народний Рух України Володимир Банада.

Люди тримали в руках плакати з написами: «Тримайте язик-руки геть від мови», «Мова ДНК нації», «Руки геть від мови!».

Голова правління ГО «Розвиток Мікрорайонів Міста» Наталка Грушка разом із наймолодшими учасниками дійства, Андрієм Грушкою та Марійкою Климук, зачитали Декалог української  дитини.

З собою на акцію організатори принесли охолоджений язик корови, який планували передати Волинським представникам опозиційної платформи для їхнього лідера Медведчука. Та оскільки до пікетувальників ніхто не вийшов, сьогодні його відправлять поштою в головний офіс “ОПЗЖ” у Києві.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: