19:01, 17 Січня 2021

Підсумки року: яка була вартість оренди комерції в Луцьку

Середньозважена вартість оренди комерційної нерухомості Луцька у 2020 року сформувалася залежно від виду і стану об’єкта, його площі та, що не менш важливо, району міста.

Непростий, з величезною кількістю викликів для усіх, 2020-й рік нарешті закінчився. Ситуація на ринку нерухомості була досить неспокійною, проте фахівці відділу комерційної нерухомості компанії «Атланта Нерухомість» успішно продали і здали в оренду чимало об’єктів. Про те, яким був ринок оренди розповідає керівник відділу комерційної нерухомості Олександр Данкін.

Традиційно, оренда торгових площ була найдорожчою в центрі міста. Також висока ціна на проспекті Відродження – оскільки тут комерція представлена в основному приміщеннями до 60 кв. м (колишні квартири) з вкрай обмеженими за зручністю / доступністю локаціями. Зафіксували ціни близько 20 тисяч гривень за такі об’єкти, що доходить до 350 грн за квадратний метр. Найдешевші приміщення для торгівлі на ДПЗ.

У цілому, ціни на торгові площі (формат street-retail) у 2020 році по районах міста:

– «Центральний» центр  (від ЦУМа і до повороту на вул. Шопена і від ЦУМа по Лесі Українки до Кривого Валу) – 650 грн/кв.м;

– Центр (від Шопена до Філармонії) – 330 грн/кв.м;

– пр. Волі (Філармонія – Київська площа) – 280 грн/кв.м;

– Гостинець – 280 грн/кв.м;

– пр. Відродження – 340 грн/кв.м;

– ДПЗ – 250 грн/кв.м.

Оренда офісів була дорожчою, якщо приміщення розташоване ближче до центру міста, дешевша оренда була на 40-му кварталі:

– Центр – 170-200 грн/кв.м;

– Привокзальний р-н (Перемоги) – 120 грн/кв.м;

– Рівненська – 90 грн/кв.м;

– 40-й – 80 грн/кв.м.

Склади, зазвичай, цінні хорошим станом і зручним доїздом, тому в основному знаходяться на околицях Луцька, відповідно ціни не надто відрізняються та коливаються від 25 до 40 грн/кв.м.:

– Вишків – 40 грн/кв.м;

– М’ясокомбінат – 35-40 грн/кв.м;

– 40-й – 40 грн/кв.м;

– Рівненська – 35 грн/кв.м;

– Мамсурова (ДПЗ) – 25 грн/кв.м.

Звичайно, подекуди зустрічаються автономні об’єкти з вищими орендними ставками.

Можна впевнено сказати, що незважаючи на усі карантини, коли чимало підприємств переїжджають, хтось розширяється, а хтось навпаки закривається, орендарі потребують об’єктів – нових офісів, більших торгових площ, розташованих ближче складів.

Фахівці відділу комерційної нерухомості компанії «Атланта Нерухомість» завжди охоче допоможуть власникам вигідно здати їхню нерухомість в оренду за найкращою ціною. Тож звертайтеся, тут про вашу нерухомість подбають якнайкраще.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: