11:38, 22 Травня 2024

Підготували програму енергоефективності медзакладів Волині

Відповідний проєкт рішення «Про затвердження Регіональної програми підвищення енергоефективності закладів охорони здоров’я спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на 2024-2027 роки» схвалили учора, 21 травня, члени постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики.

Про це повідомляють на сторінці Волиньради у “Фейсбук”.

Участь у роботі бюджетної комісії також взяли керівник Інформаційно-аналітичного центру «Волиньенергософт» Олександр Курилюк, генеральні директори лікарень-учасниць субпроєкту з термореновації, очільник департаменту фінансів ОВА Ігор Никитюк та начальник управління охорони здоров’я Юрій Легкодух.

Обґрунтовуючи необхідність прийняття регіональної програми з підвищення енергоефективності обласних медустанов, голова профільної депутатської комісії Орест Маховський зазначив, що цього року Бюджетний кодекс обмежує використання вільних залишків коштів обласного бюджету, які були основним джерелом інвестиційних ресурсів. Разом з вилученням на користь державної скарбниці ПДФО військових це значно ускладнило ситуацію з бюджетними можливостями.

«Однак є задуми, реалізацію яких ми не можемо відтермінувати. Йдеться про субпроєкт термореновації будівель 4 обласних медичних закладів: клінічної та психіатричної лікарень, госпіталю інвалідів війни та дитячих лікарні і поліклініки медоб’єднання захисту материнства й дитинства. Над здобуттям пільгового кредиту від Європейського інвестиційного банку ми працювали кілька років, отримали згоду на реалізацію від Мінфіну та Мінінфраструктури, провели частину тендерів. У цих умовах розробка програми – єдиний механізм залучення до співфінансування медичних закладів як вигодонабувачів проєкту термореновації», – зазначив Орест Маховський.

Ініціатор і розробник зазначеної програми, керівник КП «Волиньенергософт» – кінцевого бенефіціара субпроєкту термореновації Олександр Курилюк додав, що сплату тіла кредиту відтермінували на 5 років. Однак цьогоріч належить сплатити частку співфінансування та відсотки за позикою.

«Я дякую керівникам медичних закладів за те, що вони дали згоду виступити інвесторами цих платежів. Вдячний також депутатам і департаменту фінансів за допомогу перевести у практичну площину проєкт, над яким ми так довго працювали. Переконаний, що всі роботи вдасться виконати у визначений термін – упродовж 2024-2026 років», – висловив він упевненість.

«Термореновація – це нагальна потреба, тому ми однозначно і відразу погодилися брати участь у співфінансуванні, іншого варіанту просто немає», – запевнив керівник обласної клінічної лікарні Олександр Дудар.

Його підтримала і генеральна директорка медоб’єднання захисту материнства і дитинства Ірина Горавська.

«Я розумію важливість цього рішення, бо маю з чим порівняти. Сьогодні оплата енергоносіїв у дитячій лікарні обходиться утричі дорожче, аніж у перинатальному центрі, де проведено усі роботи з енергозбереження», – сказала вона.

Готовність до співпраці підтвердив і головний лікар обласної психіатричної лікарні Сергій Дудка.

«Це серйозна інвестиція, але ми готові до співпраці, бо наша лікарня не знала ремонту з часів зведення, а проект термореновації дозволить незрівнянно покращити умови перебування пацієнтів і суттєво ощадити у майбутньому на енергоносіях», – каже він.

Такої ж думки притримується і керівниця госпіталю інвалідів війни Тетяна Масікова.

«Цей важливий соціальний проєкт стане великим здобутком для усієї системи охорони здоров’я області», – зазначає вона.

Тож члени бюджетної комісії рекомендували сесії обласної ради затвердити Регіональну програму підвищення енергоефективності закладів охорони здоров’я спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на 2024-2027 роки.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: