17:25, 17 Травня 2021

Підгайцівська громада купила самоскид за 1,5 мільйона у фірми, яку створили після оголошення тендеру

Комунальне підприємство при Підгайцівській сільській раді придбало самоскид за майже 1,5 мільйона гривень у фірми, яку зареєстрували вже після оголошення тендера.

Про це інтернет-видання «Волинь Online» дізналося, проаналізувавши закупівлі комунального підприємства.

Комунальне підприємство при Підгайцівській сільській раді 10 березня 2021 року оголосило відкриті торги на закупівлю великовантажних мототранспортних засобів. Очікувана вартість була 1,5 мільйона гривень.

Наприкінці квітня комунальне підприємство придбало вантажний спеціалізований самоскид DAF CF 85.410, номер шасі XLRTE85МC0E858384, 2009 року випуску. Заплатили за нього майже, як і очікували – 1,49998 мільйона гривень. Але найцікавіше, що учасники, які брали участь у тендері, зареєструвалися після оголошення тендера.

Усього у тендері взяли участь два учасники. Перший – це ФОП Гурницький Андрій Олександрович. Як свідчать дані аналітичної системи «You control», дата реєстрації Андрія Гурницького, як ФОПа, 18 березня 2021 року, тобто через 8 днів після оголошення тендера. Адреса підприємця вказана – село Лаврів, Луцький район. Вид діяльності – оптова торгівля іншими машинами й устаткуванням. Цей підприємець запропонував вартість самоскида 1,5 мільйона гривень.

Другий учасник, який і виграв тендер, ТОВ «ТЕХ-ПОСТАЧ» ще «молодший» на ринку. За даними «You control» фірму зареєстрували 22 березня 2021 року. Розмір статутного капіталу майже, як вартість самоскида – 1,4 мільйона гривень. У власності фірми нічого немає. Фірму зареєстрували у Харкові. А засновниця та директорка Маліновська Алла Валеріївна проживає у Житомирі.

Звісно, можливо, це просто людина із Житомира побачила, що Підгайці у Луцькому районі пропонують такий тендер і вирішила «А зареєструю я фірму у Харкові і продам самоскид». А головне, за дивним збігом Алла Маліновська мала саме потрібний самоскид у такий короткий час. Адже вже 2 квітня директор фірми Алла Маліновська подала документи на участь у тендері.

Що ж до самого самоскида, то в електронному кабінеті водія можна дізнатися, що його перша реєстрація 30 жовтня 2020 року. Хто перший власник з’ясувати не вдалося, оскільки ця інформація не є публічною.

Далі нам відомо, що 30 березня 2021 року Алла Маліновська продала цей самоскид для своєї ж фірми , ТОВ «ТЕХ-ПОСТАЧ». Вартість становила 1,4 мільйона гривень. А вже 28 квітня 2021 року цей же самоскид Алла Маліновська в особі директора ТОВ «ТЕХ-ПОСТАЧ» продала для Комунального підприємства при Підгайцівській сільській раді за 1,49998 мільйона гривень без ПДВ. Договір від комунального підприємства підписав директор Михайло Котов.

Варто зауважити, що комунальне підприємство не вимагало в учасників наявності досвіду аналогічних договорів, то ж враховуючи, що були прописані конкретні вимоги під авто, можна зробити висновок, що могла бути змова учасника з замовником і тендер прописувався під конкретного учасника, який мав конкретний товар. За це передбачена кримінальна відповідальність. Однак, чи була там корупція, може встановити прокуратура.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: