09:11, 20 Липня 2018

Під земною корою виявили квадрильйони діамантів

Вивчаючи як звукові хвилі перетинають Землю, дослідники натрапили на невідомі поклади діамантів, що можуть становити кілька квадрильйонів тон.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на “BFMTV”.

“Під нашими ногами – величезний скарб: більше квадрильйона тон діамантів знаходяться нижче поверхні Землі”, – заявили дослідники Массачусетського технологічного інституту (MТІ) цього тижня.

Науковці пояснили, що «скарб» розміщений від 145 до 240 кілометрів нижче поверхні нашої планети, тому дістатися до нього наразі не є можливим з огляду на технологічний розвиток людства.

“Відкриття демонструє, що діамант, мабуть, не є настільки екзотичним мінералом, а що в масштабах речей він відносно поширений”, – сказав Ульріх Фаул, дослідник департаменту планет, атмосфери та наук про землю в MТІ.

Дослідники дійшли висновку, що старі підземні породи містять щонайменше в тисячу разів більше діамантів, ніж вважалося раніше. Ці дорогоцінні камені, однак, не настільки близько, щоб стати частиною ювелірних прикрас.

Діаманти утворюються під екстремальним тиском і екстремальною температурою в найглибшій частині земних надр і з’являються поблизу поверхні лише завдяки вулканічним виверженням, які трапляються досить рідко.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: