09:12, 09 листопада 2020

Під стінами Волинської ОДА вимагатимуть відставки міністра Шкарлета

Відставки міністра освіти і науки та повернення української літератури в обов’язкове ЗНО  у День української мови і писемності вимагатимуть представники низки громадських організацій.

Про це інформують організатори акції.

«Гібридна війна перемістилася всередину країни. Путін несподівано отримав відсіч на українському фронті, тож перемістив захоплення України в український тил. Це не схоже на прямі військові дії, тому методи й називаються гібридні, і не одразу розпізнані як ворожі. Чого найбільше боїться Путін від українців? Світоглядної єдності. Він боїться спільного бачення українцями фундаментальних засадничих державотворчих питань, та спільного бачення нами нашого минулого і майбутнього. Тому Путін намагається руйнувати і впливати на все в Україні, що може об’єднати українців у спільному баченні.

Одним з інструментів плекання спільного українського світогляду в українців є вивчення української літератури. Предмет української літератури в школі – це не просто читання книжок – це формування спільного погляду на минуле, це аналіз причинно-наслідкових зв’язків, це формування спільного погляду на майбутнє. Українська література – це націєцентричний державотворчий предмет, який формує українську ідентичність, відмінну від російської ідентичності. Саме тому руками своїх посіпак Путін знищує державотворчі предмети в українській школі, зокрема українську літературу. Вилучення предмету «українська література» з обов’язкового ЗНО – це послаблення формування спільних світоглядних позицій в українців, це послаблення державотворчих процесів в Україні.

9 листопада 2020 року в День української мови і писемності закликаємо українську інтелігенцію, письменників, освітян, молодь, – усіх небайдужих вийти з протестними акціями в Луцьку під стіни Волинської обласної державної адміністрації о 12:00.

Наші вимоги: відставка міністра освіти і науки Шкарлета та повернення української літератури в обов’язкове ЗНО.

Співорганізатори акції в місті Луцьк:

ГО «Розвиток Мікрорайонів Міста»

ГО «Основа майбутнього»

ГО «Вільні люди»

Про свою участь просимо повідомити керівника прес-служби, Іванну Романюк, за телефоном +38(050)142-24-07», – повідомляють вони.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: