10:12, 14 листопада 2020

Під час рейду на Волині викрили порушників рибальства та незаконний збут риби та раків

Волинський рибоохоронний патруль продовжує здійснювати рибоохоронні рейди на водойми та ринки області. 12-13 листопада заходи проводили на території Ковельського району.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

Так, 12 листопада рибпатрульні викрили грубі порушення Правил рибальства. На оз. Сомин Ковельського району (Соминський гідрологічний заказник) громадянин здійснював вилов риби забороненим сітним знаряддям. Порушник встиг зловити 4 екз. щуки. Збитки, завдані рибному господарству, склали 2 408 гривень.

Того ж дня зафіксували громадянина, який здійснював аналогічне правопорушення. Завдяки оперативним діям працівників рибоохорони порушник не встиг завдати шкоди рибному господарству. Інцидент стався на р. Турія, поблизу с. Заріччя Ковельського району.

На осіб оформили адмінпротоколи за ч. 4. ст. 85 КУпАП. Матеріали справ готуються до передачі в суд для притягнення порушників до відповідальності та відшкодування завданої шкоди. Заборонені знаряддя вилучили.

Наступного дня, 13 листопада на ринках міста Ковель рибпатрульними зафіксовано незаконний продаж водних біоресурсів. На Брестському ринку викрили громадянку, яка здійснювала незаконний збут раків без дозвільних документів. На Привокзальному ринку громадянин продавав 15 кг риби пелінгас.

У всіх зазначених випадках продавці не змогли надати документи, що підтверджують законність придбання та походження риби. На викритих громадян складено протоколи за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.

«Крім рибоохоронних рейдів на воді державні інспектори Волинського рибпатруля постійно проводять роботу з перевірки документів при продажі водних біоресурсів на ринках області, адже можливість безперешкодного збуту незаконної здобичі стимулює розвиток браконьєрства. До того ж купівля риби невідомого походження та не встановленої якості може загрожувати здоров’ю громадян. Тому закликаю жителів Волині бути відповідальними та повідомляти про порушення Правил рибальства, незаконного збуту, продажу заборонених знарядь – за телефоном «гарячої лінії» Управління: (067) 360 78 40», –  зазначив начальник Управління Держрибагентства у Волинській області Тарас Куньчик.

Довідкова інформація

Стаття 88-1 КУпАП визначає, що порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1 700 грн з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: