13:00, 04 Липня 2020

Під час рейду на Шацькі озера викрили порушників правил рибальства

Першого та другого липня державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля здійснили рибоохоронний рейд на водойми Шацького району на території Шацького національного природного парку.

Про це інформує Волинський рибоохоронний патруль.

Так, першого липня на оз. Люцимер, поблизу Шацька викрили грубе порушення правил рибальства. Троє громадян здійснювали вилов водних біоресурсів з дерев’яного човна трьома мисиновими сітками. Завдяки оперативним діям працівників рибпатрулю, порушникам не вдалося завдати шкоди рибному господарству.

На винних осіб склали протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП, зокрема один з порушників притягується за подібне порушення вдруге. Матеріали справ готуються до передачі в суд для притягнення громадян до відповідальності. Заборонені знаряддя лову вилучили.

Пізніше під час обстеження цієї водойми виявили безгосподарське майно. З озера вилучили чотири од. заборонених знарядь. У сітках знаходилася риба: краснопірка – 7 екз., карликовий сомик – 9 екз., карась сріблястий – 5 екз. Оскільки водні біоресурси перебували у живому стані, здійснено їх випуск у природне середовище. Попередили збитків на суму 1 290 гривень.

Наступного дня під час обстеження на оз. Пулемецьке, поблизу с. Пулемець Шацького району викрили громадянина, який здійснював вилов риби з дерев’яного човна забороненим знаряддям. За допомогою ліскової сітки порушник встиг виловити 14 екз. риби карась сріблястий, загальною вагою 3,5 кг.  Рибу у живому стані випустили назад у воду.

На порушника оформили адміністративний протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства). Матеріали справи готуються до передачі у суд для притягнення до відповідальності.

На тому ж озері виявили та вилучили шість од. безгосподарських сіток. У знаряддях лову знаходилась риба: карась сріблястий – 8 екз. та лящ – 3 екз, загальною вагою три кг. Водні біоресурси у живому стані повернули у водне середовище, чим попередили збитків на 1 143 гривні.

Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо ви помітили порушення – прохання оперативно повідомити на телефон «гарячої лінії» відомства: (067) 360-78-40.

Довідкова інформація

Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів у ПЗФ України здійснюється відповідно до постанови КМУ від 24.07.2013 р. № 541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд». Так, компенсація за один незаконно виловлений екземпляр карася сріблястого становить 30 грн, ляща – 301 грн, краснопірки – 141 грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: