12:35, 09 Грудня 2021

Петрочук відсудив у Луцькради третину мільйона

Колишній заступник Луцького міського голови Костянтин Петрочук відсудив у Луцької міської ради понад триста тисяч гривень.

Про це йдеться у судовому рішенні, яке ухвалив Восьмий апеляційний адміністративний суд.

Костянтин Петрочук з 2017 по 2020 рік працював на посаді заступника Луцького міського голови. Як відомо інтернет-виданню «Волинь Online» із власних джерел, після того, як він пішов з цієї посади, став працювати таксистом у службі таксі «579».

Костянтин Петрочук 9 червня цього року звернувся в суд з адміністративним позовом до Луцької міської ради, в якому просив стягнути на його користь середню зарплату за період працевлаштування у розмірі 360 тисяч гривень.

На обґрунтування позовних вимог Петрочук зазначив, що у період з 24 листопада 2015 року по 27 листопада 2020 року його обрали депутатом Луцької міської ради, та у період з 6 квітня 2017 року по 17 грудня 2020 року він обіймав посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради. 17 грудня 2020 року його звільнили з займаної посади у зв`язку з закінченням повноважень виконавчого комітету Луцької міської ради. Петрочук зазначає, що до обрання його депутатом та заступником міського голови він займав посаду голови правління об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Відродження 20», з якої його звільнили у зв`язку з переходом на виборну посаду, згідно з пунктом 5 статті 36 Кодексу законів про працю України.

Костянтин Петрочук зазначає, що з метою отримання виплати середньої заробітної плати, яку він одержував, працюючи на виборній посаді – заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Луцької міської ради, внаслідок ненадання попереднього місця роботи, 20 квітня 2021 року звернувся до виконавчого комітету Луцької міської ради з відповідною заявою, однак 25 травня 2021 року отримав відмову у задоволенні такої вимоги.

Волинський окружний адміністративний суд 25 серпня 2021 року в задоволенні адміністративного позову відмовив повністю, мотивувавши це тим, що гарантії передбачені абз. 2 ч. 2 ст. 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради не поширюються.

Однак Костянтин Петрочук не погодився з цим рішенням та подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати оскаржуване рішення та позов задовольнити повністю. Він обґрунтовував, що посада, яку він займав, є виборною посадою, на яку затверджуються відповідною радою. У тексті рішення суду першої інстанції немає обґрунтування з посиланням на норму Закону чому саме гарантії, передбачені абз. 2 ч. 2 ст. 33 Закону не поширюють на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів.

Апеляційну скаргу суд вирішив задовольнити частково. Рішення Волинського окружного адміністративного суду від 25 серпня 2021 року скасували та ухвалили нову постанову, якою адміністративний позов Петрочука задовольнили частково та постановили стягнути з Луцької міської ради на користь Костянтина Петрочука середню заробітну плату за період з 18 грудня 2020 року по 17 червня 2021 року, на період працевлаштування, але не більше шести місяців в сумі 338,404 тисячі гривень.

Постанова суду апеляційної інстанції може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: