20:00, 07 Вересня 2018

Першокурсників Лесиного вишу посвятили в студенти. ФОТО

7 вересня біля головного корпусу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки зібралося чимало людей. А об’єднало їх усіх загальноуніверситетське свято – інавгураційне відкриття 2018–2019 навчального року.

Про це повідомили у виші.

За багаторічною традицією з вітальним словом до присутніх звернувся ректор Ігор Коцан.

«Ваше високопреосвященство, викладачі, студенти, першокурсники, батьки, шановні гості! Щиро вітаю з початком нового навчального року. Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки – один із найпрестижніших вишів України, який є одним із найкращих закладів вищої освіти у Західній Україні. Знання – це скарб, а навчання – ключ до цього скарбу. Сьогодні ви отримали цей ключ, розпочавши навчання в СНУ. На гербі університету є напис «Scientia vinces» – наукою переможеш. Тож отримаймо перемогу разом!», – сказав він.

Зі словом привітання з незабутнім святом звернувся до нових студентів голова Волинської ОДА Олександр Савченко. У своїй промові він зізнався, що й сам бажав би навчатись у Східноєвропейському національному університеті, адже виш є авторитетним і відомим не лише у Західній Україні.

«Навчання – шлях нелегкий, але він згадується все життя. Українці затяті до навчання і за кордоном нас знають як кваліфікованих і фахових працівників. Куди б доля не закинула вас – навички, набуті за час навчання, присвячуйте Україні. Прославляйте себе, свою родину та нашу Україну!», – завершив Олександр Ілліч.

Цього дня багато гарних слів та побажань линуло на адресу молоді, їхніх наставників і батьків.

Митрополит Луцький та Волинський, владика Михаїл із духовенством благословили першокурсників і магістрів на успішне навчання.

Потому пішою ходою колона зі студентів, їхніх рідних, друзів, викладачів, гостей Лесиного вишу рушила до стадіону «Спортивне ядро». Саме там відбулося складання урочистої обітниці студента Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки й присяги на вірність у навчанні та праці своїй альма-матер, рідній Волині, українському народу. Опісля виголошення обітниці першокурсники та магістри тричі повторили «Присягаємо!».

Слова вітання для студентів та їх батьків пролунали від заступниці голови волинської ОДА Світлани Мишковець, яка ще й вручила грамоти першокурсникам, які під час складання ЗНО отримали високі бали.

Не лишився осторонь й секретар міської ради, в. о. міського голови Григорій Пустовіт, який не лише привітав першокурсників та магістрів СНУ, а й запросив на святкування дня міста, яке до слова відбудеться 8 вересня.

Настанови та поради озвучив новоприбулим студентам голова студентської ради Андрій Данилюк.

Церемонія урочистої інавгурації завершилася пісенним вітанням та запусканням у небо повітряних кульок.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: