18:03, 06 Грудня 2020

Перша заступниця міністра проінспектувала низку медичних закладів Волині

Перша заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як під час свого робочого візиту на Волинь заявила, що волинська медична галузь – на правильному шляху розвитку.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Під час візиту вона ознайомилася із роботою найбільших медичних закладів регіону та обговорила із керівництвом перспективи їх розвитку.

Перебуваючи у Волинському обласному перинатальному центрі, заступниця міністра оглянула «виробничі потужності» медичного закладу та обговорила із керівництвом основні аспекти реорганізації КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання» шляхом його приєднання його до Волинського обласного перинатального центру та створення на їх базі Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства.

«Ця лікарня, беручи до уваги обладнання та кадровий потенціал, може сміливо претендувати на створення міжрегіонального медичного закладу, що надаватиме послуги для громадян з інших прилеглих до Волині регіонів», – сказала Ірина Садов’як.

Як зазначила очільниця перинатального центру Ірина Горавська, уже зараз до спеціалістів звертаються жителі Рівненщини та Львівщини. «Також ми сміливо можемо говорити, що наше відділення нейрохірургії має найкраще у західному регіоні обладнання. І це тільки маленька частинка того, що ми робимо, – розповіла медик. – Ми працюємо виключно у напрямку розвитку нашого медичного закладу».

Будівництво приймальних відділень та розвиток первинної ланки загальної медицини – ще один напрямок волинської медицини, яким цікавилася під час візиту перша заступниця міністра охорони здоров’я.

Відтак, Ірина Садов’як мала можливість оглянути хід будівництва приймальних відділень на базі Волинської обласної клінічної лікарні та КП «Луцький центр первинної медичної допомоги № 2».

Очільниця міської  клінічної лікарні Лариса Духневич розповіла про плани щодо придбання нового обладнання, як для новоствореного приймального відділення, так і безпосередньо для лікарні. Зокрема, мова йшла про новий комп’ютерний томограф. Приміщення для його встановлення передбачене в проекті приймального відділення.

Що ж до Волинської обласної клінічної лікарні, то Ірина Садов’як зазначила:

«Безумовно, це один з кращих медичних закладів в Україні. Рівень його обладнання, кадровий склад та спектр послуг дійсно вражають. Ваші плани щодо розвитку трансплантації, впевнена, будуть реалізовані, а медичний заклад підніметься на новий рівень розвитку».

Варто зазначити, що і приймальне відділення приємно вразило заступницю міністра. Наразі там тривають активні будівельні роботи.

«Це буде сучасне та достойне приймальне відділення, де усе облаштоване для зручності як медичного персоналу, так і хворих. Дуже вдале та раціональне використання простру приміщення, – зазначила Ірина Садов’як.

Ще одним медичним закладом Волині, який відвідала заступниця міністра є Баївська амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Ця амбулаторія збудована за кошти субвенції з державного бюджету місцевим на розвиток сільської медицини. Уже найближчим  часом сільський медичний заклад відкриє свої двері для громадян, а сімейний лікар приступить до роботи у нових сучасних умовах.

«На сімейних лікарів наразі покладена велика відповідальність. Адже саме вони перші, до кого звертаються громадяни й саме вони повинні визначати складність ситуації. Особливо в умовах пандемії, – зазначила Ірина Садов’як. – Важливо, щоб сімейні лікарі постійно проходили навчання та розвивалися. Обмін досвідом – важливий».

Серед іншого, заступниця міністра обговорила з колективом амбулаторії розвиток та застосування телемедицини, яка наразі стала важливим етапом спілкування лікаря та пацієнта.

Сімейний лікар Баївської амбулаторії розповіла, що епідемія коронавірусу свого роду прискорила цей процес та стимулювала до нових можливостей спілкування лікар-пацієнт.

На завершення робочого візиту на Волинь перша заступниця міністра охорони здоров’я оглянула Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: