17:22, 01 Грудня 2020

Перша сесія нової Луцькради: як обирали секретаря. ФОТОРЕПОРТАЖ

Нові картки для голосування, дискусії щодо політичного балансу та обрання секретаря ради: депутати нового скликання зібралися на перше засідання у стінах Луцької міськради.

Розпочали першу сесію урочистостями у Палаці культури 27 листопада. Тоді ж оголосили перерву у засіданні, а продовжили його вже 1 грудня у стінах будівлі міської ради.

Перед початком засідання депутати отримали картки для голосування та пройшли короткий інструктаж з користування ними.

Серед питань, які депутатам довелося вирішувати – обрання секретаря та визначення складу постійних комісій міськради. Як стало відомо напередодні, на посаду секретаря претендував єдиний кандидат – обраний від партії «За майбутнє» Юрій Безпятко, який раніше працював на посаді радника міського голови. Міський голова Ігор Поліщук, звертаючись до депутатів, розповів, що секретар займатиметься питаннями приєднаних до Луцька територій. Кандидатуру Безпятка, втім, підтримали не усі представники депутатського корпусу. Фракції «Європейська солідарність» та «Свідомі» вирішили не брати участі в голосуванні, мотивуючи це тим, що обрання його секретарем порушить баланс сил, адже і міський голова, і секретар, таким чином представлятимуть одну політичну силу. Після нетривалої дискусії все ж організували таємне голосування, яке засвідчило, що за Безпятка проголосували 26 з 41 присутніх депутатів.

Після цього голосували за персональний склад постійних комісій ради, який також був відомий напередодні. Наразі у засіданні оголосили ще одну перерву, а попереду – затвердження заступників міського голови. Прізвищ претендентів наразі не оголошували.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: