14:11, 25 Січня 2022

Перетворення пивної індустрії: популярність розливного пива на українському ринку*

Навколо розливного пива існує безліч міфів і фактів. Деякі з них не мають жодних перевірених підстав, інші ж заважають охочим скуштувати аромат напою та отримати повноцінне задоволення від пінного алкоголю.

Розливне пиво https://morepiva.ua/ua/kyiv/pyvo/typnapoyu:pyvo-rozlyvne/ — найдавніший, слабоалкогольний напій, що виробляється на основі ячмінного солоду та хмелю, що отримується в процесі бродіння за допомогою пивних дріжджів. Популярність цього хмільного напою помітна у багатьох країнах світу, український ринок – не виняток. Його незвичайні, ароматні, терпкі чи ніжні смакові якості змушують поціновувачів якісного алкоголю приділяти пінному належну увагу.

Щоб правильно підібрати розливне пиво на свій смак і насолодитися його тонкощами післясмаку, потрібно дотримуватися основних правил:

1. Лагер чи ель? Лагер — найпоширеніший вид пива, легкий, ніжний хмільний напій, а ель — має приємний, але насичений смак. Підбирати треба виходячи з власних уподобань.

2. Світле чи темне? Темне відрізняється відтінком, для його виробництва додається обсмажений ячмінь, що приносить пиву особливий смак і колір. Міфом є судження, що темне пиво міцніше за світле, включаючи більше хмелю. Алкогольне та хмільне співвідношення в обох сортах однакове, але корисних елементів у темному пиві буде більше.

3. Живе та розливне? Розливне пиво однозначно краще за те, що продається в пляшках. Зіпсуватися бочкове пінне не встигає, зберігається в спеціальних кегах, що притримує всі його корисні та смакові якості. Живе пиво – дорогий та рідкісний різновид. Має характерний смак бродіння, цінується аматорами елітних алкогольних напоїв.

Як правильно вживати пінне розливне?

Є кілька загальноприйнятих правил щодо вживання пива:

– пиво не повинно бути крижаним, прийнятна температура близько 15°, надмірне охолодження активує втрату насиченості смаку напою;

– щоб відчути всі тонкощі аромату пива, його треба пити зі спеціальної тари — келиха;

– не рекомендують цей напій змішувати ще з будь-яким, погане самопочуття та неприємне враження буде гарантовано, незважаючи на те, що пиво буде відмінної якості;

– відстояне в келиху пиво не поєднується зі свіжим, тому що втратить усі корисні елементи і нічим не відрізнятиметься від кислої газованої води.

Як з усіх різновидів розливного пива вибрати саме свій стиль?

Щоб не розчаруватися у власному виборі, варто підвищити “пивну грамотність”, дізнавшись, чим відрізняється крафтове пиво від живого, який смак принесе додавання карамельного солоду, хмелевої гіркоти або цитрусу. Обов’язково потрібно звертати увагу на щільність та міцність пінного. Легкий сорт має щільність 12 %, міцний — від 5 до 8 %.

Підбиваючи підсумки

Зазначимо, що для вибору кожного виду розливного пива потрібен особливий підхід. Добре, коли вже є певні знання, що дозволяють вибрати потрібний напій. Щоб по-справжньому насолодитися якісним пивом, потрібно вибирати тільки те, що після вживання приносить насолоду смаку.

Надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров’я

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: