15:07, 07 Серпня 2021

Передбачив гібридну війну та події на Донбасі: чому сучасним українцям варто читати книгу Бандери

Українці дискутують про Бандеру, не читаючи його книг: чому варто ознайомитися з поглядами того, хто передбачив російсько-українську війну, розповіли бандерштатівцям.

Презентація книги Степана Бандери «Перспективи Української Революції» відбулася у межах літературно-гутіркової сцени  фестивалю «Бандерштат» 7 серпня.

У презентації взяли участь Юрій Сиротюк (директор недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень», учасник російсько-української війни) та Владислав Кириченко (громадський діяч, меценат, засновник видавництва «Наш Формат»).

«Якщо тільки на «Бандерштат» приходять десятки тисяч людей, якого дідька цієї книги за роки незалежності видано лише трохи більше шести тисяч примірників?», – зауважив Владислав Кириченко.

Він зауважив, що дуже цікаві статті про історію України чомусь наразі пишуть англійською мовою не українці, а поляки євреї, американці, німці і таким чином, наприклад, посол Ізраїлю, який виступає проти «Бандерівських читань» у Києві, не може почитати щось навколо наукове про Бандеру та Шухевича. Тому на наш визвольний рух дивляться не через нашу призму, а крізь польську чи ізраїльську. Найбільша проблема у тому, що поки що немає людей, які можуть транслювати у світ український погляд.

Юрій Сиротюк зазначив, що на його думку, Україна, яка розташована у серці Євразії, має бути одним із лідерів. Маленька Литва постійно поводиться, як велика європейська країна, а велика Україна поводиться як нікчемний задвірок, бідні родичі. У Києві Юрій Сиротюк організовує «Бандерівські читання» і з часу Революції Гідності намагається пояснити, що таке націоналізм та революція. Більшість, мовляв, вважає, що революція – це бунт п’яної матросні, а насправді це зміни у свідомості більшості людей.

«Хто хоче бути революціонером, радимо читати побільше книжок і не дивися телевізор. Війна в Україні триває за мізки людей і книжковий фронт російсько-української війни не менш важливий, ніж фронт на Донбасі»,  – наголосив він.

З його слів, Бандера актуальний нині тому, що ми живемо у ті ж самі часи – в період незавершеної столітньої національної революції. Жодна європейська країна не постала інакше, ніж у результаті національної революції чи визвольної війни. Таким чином, націоналізм породив формат усіх європейських держав.

«Поки не здійснимо національний український проект, поки українці не стануть панами на власній землі, доти наша революція триватиме», – зазначив він.

Бандера, на його думку – найкращий теоретик і практик української революції, він був причетний до створення найкрутішої революційної організації – ОУН.

Юрій Сиротюк зауважує, що коли нарешті інтелектуали прочитають книгу Бандери, вони зможуть дискутувати про нього з текстами, а не з біографією. Бандера передбачив російсько-українську війну, її гібридний початок, події на Донбасі. На його думку, якби українська еліта трохи читала Бандери, Донцова, Міхновського, ми багато проблем вирішили б.

«Проблема українського народу у його дрімучій не писемності, тому я закликаю читати книжки», – наголосив Владислав Кириченко.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: