22:00, 20 Квітня 2024

Палата представників США ухвалила допомогу Україні

Нижня палата Конгресу США ухвалила проект закону H.R.8035 «Про додаткові асигнування на безпеку України – 2024», який передбачає понад 60 мільярдів доларів підтримки нашої держави.

Голосування відбулося в суботу в рамках пакету з чотирьох законопроектів, які передбачають іноземну допомогу союзникам та партнерам США, передає власний кореспондент «Укрінформу».

Законопроект підтримали 311 конгресменів, проти висловилися 112 законодавців, один проголосував як «присутній». Для ухвалення документа була потрібна проста більшість – 218 мандатів.

Перед основним відбулося голосування по поправках республіканців, які пропонували скорочення допомоги Україні або її скасування. Всі зміни були відхилені переважною більшістю представників обох партій. Крім того, конгремен-республіканець Кіт Селф спробував застосувати процедуру повернення законопроекту до комітету для повторного перегляду, яка була одразу провалена законодавцями.

Передбачається, що законопроект H.R.8035 буде долучений до пакету, який виділяє 95 мільярдів доларів на підтримку Україні, Ізраїлю й партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні, а також на інші заходи, пов’язані з інтересами нацбезпеки США. Очікується, що цей пакет буде переданий на розгляд Сенату якомога скоріше.

Як повідомлялося, для того, щоби законодавча ініціатива набула чинності закону, її мають ухвалити обидві палати Конгресу США, а глава Білого дому – затвердити його своїм підписом.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: