10:56, 20 Липня 2018

П’ять порад, як не допустити появи каменів у нирках

Сечокам’яна хвороба виникає, коли у нирках кристалізуються кальцій, щавлева, сечова кислота або фосфати. З часом ці кристали збільшуються та буквально формують «камені». Згодом, вони можуть зміститися та просуватися вниз по сечоводу, блокуючи потік сечі. Правильне лікування може призначити тільки лікар.

Проте найкращий захист – це профілактика. Очільниця МОЗ Уляна Супрун у “Фейсбук” назвала кілька порад, які допоможуть зберегти здоров’я нирок.

Пийте воду

Ризик утворення каменів в нирках майже вдвічі вищий серед людей, які не вживають достатньої кількості води на добу.

Їх нирки постійно відкачують воду назад в кров, і виводять дуже концентровану сечу. Слідкуйте за харчуванням.

Менше солі й цукру, більше овочів та фруктів

Що більше солі ми споживаємо, то більше кальцію виходить із кісток, каже доктор Fredric Coe із Чиказького Університету..

Максимально рекомендована добова норма – 5 грамів, а це приблизно 1 чайна ложка. Зважайте на сіль, що вже додана до готових страв та продуктів.

Обмежити в раціоні варто також білків тваринного походження. Через їх надмірне вживання підвищується рівень сечової та фосфорної кислоти в організмі людини.

Більшості людей середнього віку слід споживати білок розрахунку 0,6-0,8 грам/кг маси тіла в день.

Білок має бути не лише тваринного, але і рослинного походження, і їсти його слід в декілька прийомів.

Вегетаріанцям, спортсменам, людям літнього віку та вагітним жінкам і молодим матерям слід їсти до 1,6-2 грам/кг на добу. Калькулятор споживання білка за посиланням.

Їжте лимони

Вода з лимонним соком сприяє збільшенню кількості лимонної кислоти в сечі. Лимонна кислота не дає кальцію утворювати нерозчинну сіль із щавлевою кислотою.

Відмовтесь від куріння

Сигарети є однією із причин зменшення кровотоку в усьому тілі, в тому числі і в нирках. Що менше крові надходить до нирок, то гірше вони працюють.

Займайтеся спортом

Фізичні навантаження допомагають нормалізувати артеріальний тиск, покращити мікроциркуляцію крові в нирках і зменшити ризик хронічних хвороб нирок.

Якщо вас періодично турбує сильний чи гострий біль в області попереку та є труднощі з сечовипусканням, інколи підвищується температура чи виникає нудота – в жодному не відкладайте візит до лікаря.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: