15:59, 06 Травня 2022

Отруйна пропаганда рф: рашисти заявляють, що Дуда розкрив плани Польщі забрати землі України

Останні місяці рашисти стали активно робити інформаційні вкиди про те, що Польща буцімто зібралася забрати собі частину територій України. А після останньої промови Президента Польщі Анджея Дуди, що між Україною та Польщею не буде кордонів, стали поширюватися новини, нібито він розкрив справжні плани Варшави щодо України.

Інтернет-видання «Волинь Online» пояснює, чому цей російський наратив не потрібно повторювати та чим він може зашкодити для України.

Мета таких повідомлень зрозуміла – так рф намагається нас посварити з нашими сусідами, до того ж нашими руками, щоб завадити тій величезній допомозі, яку надають поляки нам, відколи розпочалося повномасштабне вторгнення рашистів на територію України.

Уже декілька місяців рашисти заявляють, що Польща хоче забрати собі землі Львівської та Волинської областей. Навіть наводили фейкові документи, що Польща введе сюди війська.

І ось 5 травня з’явився новий меседж – Дуда розкрив плани офіційної Варшави щодо України. І ці плани буцімто полягають у тому, що США та Варшава готують воєнно-політичний контроль Польщі над «своїми історичними володіннями в Україні».

Ось слова Анджея Дуди, які викликали такі «завивання» на росії:

«На десятиліття, а може, дай Бог, на століття братську для Польщі державу, і як сподіваюся, пророчо сказав Зеленський, між нашими країнами – Польщею та Україною – не буде більше кордону. Цього кордону не буде! Щоб ми жили разом на цій землі, будуючи та відбудовуючи спільно своє загальне щастя та спільну силу, яка дозволить відбивати будь-яку небезпеку чи будь-яку можливу загрозу».

Саме їх викрутили так, ніби це означає, що Польща забиратиме землі в України.

Можливо, ми б і не сприймали ці пропагандистські заяви серйозно, але ми помітили, що деякі волиняни вірять цій брехні. Мовляв, а чого ж Польща нам би так допомагала.

Інтернет-видання «Волинь Online» попереджає, такі російські наративи шкідливо повторювати. Це не думка волинян, а ворожий вкид, який поширюють через самих же українців – через найбільш сприйнятливу до теми аудиторію. Шукаючи скрізь зраду, довірливі українці, самі не віддаючи того, стають корисним інструментом у руках ворогів та розносять ці наративи далі. Наче снігова куля це зростає – інформація шириться далі і далі. І навіть, якщо знайдеться чимало людей, які це перевірять, багато хто не перевірить і поширить або в соціальних меседжерах або розповість знайомим. У соціальних мережах, окрім цього, масла у вогонь підливатимуть російські боти, намагаючись відволікати ще більше піднімати тему та створювати розкол у суспільстві.

На скріні нижче приклад, як приходять люди з порожніми профілями, заповненими картинками, і пишуть потрібні провокативні коментарі.

Також варто звернути увагу, що поширюють це відео саме з російського новинного інтернет-проекту «Mash», яке вони переклали російською мовою.

А ще, якщо Ви забули, то ми звертаємо Вам увагу, що Україна подає заявку на членство у Євросоюзі, а там, як відомо кордонів із митним контролем, як зараз між Польщею та Україною – немає. Про кордон можна дізнатися із дорожнього знаку, що Ви в’їжджаєте, до прикладу, на територію Німеччини. Але ж ніхто нічиї землі не забрав, правда?

Отож, наступного разу, коли Вам захочеться розганяти чергову зразу, подумайте, чи не планують Вас використати як корисну людину? Ми розуміємо, що пересічному читачу іноді важко розібратися в усіх підводних каменях інформаційного простору, цим і користуються пропагандисти, а саме тому закликаємо користуватися перевіреними джерелами, не вестися на провокації ботів в інтернеті та читати, звісно, лише якісні медіа.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: