15:01, 28 Січня 2022

Освітяни громад Волині стали учасниками інформаційної сесії

Команда регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Волинській області організувала інформаційну сесію для представників волинських громад з фахівцями Управління освіти та науки Волинської обласної державної адміністрації. На заході обговорювалися актуальні питання щодо розвитку освітньої галузі в громадах Волинської області.

Про це повідомили у прес-службі регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Волинській області.

«Дякуємо представникам Управління освіти та науки Волинської обласної державної адміністрації, що знайшли можливість доєднатися до заходу та поспілкуватися з територіальними громадами. Децентралізація дала можливості для автономізації освітніх закладів в громадах та їх розвитку. Це стало додатковою відповідальністю для територіальних громад, до якої не всі були готові, оскільки цей процес надзвичайно складний. Подібні заходи дозволяють підвищити компетентності фахівців з громад та обговорити проблемні питання, що допоможе їм ефективно реалізовувати свої повноваження в розвитку освітніх закладів», – наголосив Анатолій Пархом’юк, керівник регіонального офісу U-LEAD у Волинській області.

У своєму вступному слові Тетяна Соломіна, заступник начальника – начальник відділу дошкільної та загальної середньої освіти управління освіти і науки Волинської ОДА, відзначали успіх волинських громад на всеукраїнському рівні у формуванні якісних освітніх мереж.

«Дякуємо громадам, які активно співпрацюють з нами готові кроки до покращення роботи своїх освітніх закладів. Переконана, що сьогодні громади Волині зможуть отримати всі відповіді на свої запитання, ми завжди готові їм допомогти. Дякую U-LEAD за співпрацю та майданчик для комунікації з громадами», – підкреслила Тетяна Соломіна.

З освітянами обговорили використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами. Аналізувався алгоритм надання субвенції та її використання.

Оксана Милайчук, головний спеціаліст відділу дошкільної та загальної середньої освіти, розповіла, що у Волинській області 16 тис. учнів підвозять до навчальних закладів.

«У 2021 році громади придбали 19 автобусів. Загалом ще необхідно придбати близько 40 транспортних засобів, що дозволить повністю покрити потребу в автобусах для підвезення учнів. На 2022 рік ми вже отримали 20 заявок від громад», – розповіла вона.

Також учасники інформаційної сесії отримали інформацію щодо питань ліцензування закладів дошкільної, середньої та позашкільної освіти та обговорили інші актуальні питання, які стосуються освітньої галузі.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: