21:30, 29 Січня 2023

Особливості зберігання продуктів у холодильнику*

З винайденням холодильників розв’язалося кілька проблем. З’явилася можливість готувати їжу не на один день та зберігати сирі продукти тривалий час. Тепер прилад — незамінний атрибут у кожному домі. Проте, щоб провізія залишалася довго смачною та ароматною, потрібно знати деякі секрети. Розкриємо їх у публікації.

Оптимальний температурний режим

Морозильна камера здатна підтримувати температуру в діапазоні від -24°С до -15°С. Холодильна — 3…5°С, у зоні свіжості — -1…0°С. Але через значний об’єм вона розподіляється нерівномірно. Біля дверей найтепліше, найхолодніше — поблизу морозилки. Тому, вибираючи рефрижератор, віддайте перевагу моделям із можливостями налаштування температури, щоб створити сприятливий мікроклімат.

У морозилку відправляють продукти для тривалого зберігання. Коли йдеться про дійсно великий термін, треба використати вакуумні пакувальники. Допомагають ізолювати харчі від контакту з повітрям, та вберегти від розмноження патогенних мікроорганізмів.

Щодо головного відділу — у найхолоднішому місці складається швидкопсувна провізія (м’ясо та риба в сирому вигляді, молочні продукти). Готові страви розташовуються неподалік, не біля дверей. В основному модулі складається все, що швидко псується. Класти ближче до стінки.

У нижній частині холодильної камери розміщують ящик під овочі. У приладах із нижнім розташуванням морозилки заповнювати його не можна всім підряд. Теплолюбні огірки, цибуля, ягоди, гриби можуть перемерзнути. Селера, капуста, яблука, слива — почуватимуться добре. Консервація, напої, соуси в пакунках не зіпсуються у дверцятах чи на горішніх полицях.

Збереження готових страв

Судки — ідеальне рішення для оптимізації зберігання їжі. Ці герметичні контейнери не тільки захищають продукти від взаємодії з повітрям, а й дають змогу компактно розміщувати провізію в холодильнику. У поєднанні з харчовою плівкою створюють захисний бар’єр від розповсюдження запахів. У них зручно брати із собою перекуси. Ідеально підходять для м’яса, риби, молочних виробів. Не залишайте в рефрижераторі ємності без кришки. Відбудеться перехресне зараження харчів.

Пам’ятаємо про миття

Дотримання правил зберігання не зможе повністю запобігти розмноженню бактерій. Додатково потрібно регулярно протирати ящики, полиці. Не забувайте про розморожування холодильних пристроїв. У моделях із системою No Frost потреба в цьому відпадає. Але мити внутрішню поверхню для знищення поганого запаху варто час від часу.

Хоч завдяки холодильнику можна певний час не хвилюватися про харчі, вічно вони лежати не зможуть. У всіх є термін придатності, після закінчення якого відбувається псування та розповсюдження бактерій. Тому треба періодично виконувати ревізію запасів, щоб виявити несвіжу їжу та запобігти поширенню неприємного аромату.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: