18:11, 26 Липня 2022

ОСЦПВ: як оформити онлайн безпечно*

Як відомо, поліс страхування цивільноправової відповідальності є обов’язковим документом для водія, який вирушає на дороги нашої країни. Ніхто не скасовував це правило і за умов воєнного стану. Проте проблема, з якою може зустрітися сумлінний власник авто, пов’язана з тим, що суттєво скоротилася кількість відділень страхових компаній, які працюють офлайн. Тому найкращий спосіб убезпечити себе від фінансових ризиків і виконати норму закону — оформити поліс онлайн. Далі розкажемо, як це зробити безпечно.

Як вибрати страхову компанію

Щоб після ДТП не карати себе за те, що зекономив на страховці, перед оформленням договору варто ретельно розібратися, у якій компанії варто купувати поліс ОСЦПВ. Якщо цей етап пропустити або поставитися до нього неуважно, можна натрапити на фірми-одноденки. З такою страховкою годі й сподіватися на отримання всіх виплат під час страхових випадків.

Для того, щоб вибрати надійну страхову, слід уважно вивчити відгуки клієнтів, проаналізувати рейтинги компаній і фінансові звіти на їх власних сайтах, звернути увагу на те, як працює компанія за умов воєнного стану. Тільки наявність такої різнобічної інформації дасть можливість зробити правильний вибір.

Як придбати «автоцивілку» онлайн і перевірити її чинність

На щастя, надійні страхові компанії й надалі продовжують працювати в онлайн-режимі, що дає можливість придбати в них електронну страховку. Зробити це нескладно — достатньо відвідати сайт вибраної компанії та заповнити там спеціальні графи. До них вносять інформацію про себе та своє авто. Робити це слід уважно, тому що помилки в страховому полісі автоматично зроблять його недійсним.

Після здійснення оплати водій отримує на свою електронну адресу поліс у форматі PDF. Зберігши такий документ на доступних гаджетах, він може завжди швидко продемонструвати його будь-кому. Перевірити дійсність електронної «автоцивілки» можна на сайті Моторного (транспортного) страхового бюро України.

Електронний поліс ОСЦПВ — гарантія отримання страхових виплат

З 1 липня 2022 року уряд підвищив розмір максимальних лімітів компенсацій за полісом обов’язкового автострахування. Тепер постраждалі в ДТП з вини власника такої страховки зможуть отримати відшкодування на покриття матеріальних втрат — до 160 тисяч гривень, а компенсація за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю, зросла до 320 тисяч гривень. Розмір відшкодування при оформленні європротоколу також збільшений — до 80 тисяч гривень.

Варто зауважити, що в умовах воєнного стану такі суми є суттєвою фінансовою допомогою у разі настання страхового випадку. Причому абсолютно немає значення, який поліс має клієнт — паперовий чи цифровий. Надійні страхові компанії, наприклад СК «УНІКА», продовжують працювати й у сьогоднішніх складних умовах надають страхову допомогу за умовами договорів у повному обсязі, намагаючись дотримуватися термінів виплат компенсацій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: