20:03, 08 Серпня 2021

Опублікували перші деталі розслідування авіакатастрофи на Прикарпатті

Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів із цивільними повітряними суднами оприлюднило перші деталі розслідування падіння спортивного літака на Івано-Франківщині, яке сталося 28 липня.

Як передає “Укрінформ”, відповідний прес-бюлетень опублікований на сайті бюро.

Зазначається, що за попередньою інформацією, передпольотна підготовка проводилась особисто пілотом з 9:40 до 9:55 за місцевим часом на території ЗПМ «Коломия». Допомогу в передпольотній підготовці літака надавав помічник пілота з технічного обслуговування. Літак був заправлений необхідною кількістю палива. Зауважень до технічного стану літака перед виконанням польотів не було.

За даними “Укргідрометцентру”, погодні умови в районі виконання польотів були простими, видимість становила 20 км, напрямок приземного вітру від 100º до 60º силою 1-2 м/с, температура повітря 30º-32ºС, атмосферний тиск знижувався від 1013,3 ГПа до 1011,5 ГПа. Катастрофа сталася під час виконання восьмого польоту у день події.

У рамках польового етапу розслідування експерти бюро: зібрали інформацію про структуру та фактичну організацію роботи злітно-посадкового майданчика «Коломия»; оглянули технічні приміщення та ангар, де зберігався літак та виконувалося його технічне обслуговування; зібрали документацію про технічну експлуатацію літака WT10 URPAMA; опитали осіб, які керували польотом і здійснювали безпосередній радіообмін з пілотом, та помічника пілота з технічного обслуговування; отримали інформацію про порядок метеорологічного обслуговування та технічних засобів метеоспостереження на ЗПМ «Коломия» у день події; спільно з Національною поліцією зібрали речові докази з камер зовнішнього спостереження; провели опитування свідків; виконали експертизи на літаку аналогічної конструкції стосовно органів керування повітряним судном, авіоніки, обладнання кабіни.

Наразі бюро продовжує технічне розслідування катастрофи літака. Попередній звіт про результати розслідування оприлюднять до 20 серпня 2021 року.

Як повідомляло агентство, 28 липня близько 13:40 поблизу с. Шепарівці Коломийського району сталося падіння легкомоторного спортивного літака WT-10 Advantic на приватний житловий будинок з подальшим горінням. Загинули чотири особи, що перебували у літаку. Серед них — професійний льотчик та інструктор Ігор Табанюк, який проживав у Коломиї. Ще троє загиблих – 20-річні громадяни США та Великої Британії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: