13:33, 29 Грудня 2021

Окупанти тримають «Гради», танки і гаубиці поза межами місць зберігання

На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей виявили 168 одиниць військової техніки, розміщений поза визначеними межами зберігання.

Про це повідомляє у «Фейсбуці» прес-служба ООС із посиланням на інформацію української сторони СЦКК, передає «Укрінформ».

«Протягом 25-27 грудня спостерігачами СММ ОБСЄ зафіксовано розміщення на тимчасово окупованій території 168 одиниць військової техніки збройних формувань РФ, яка розміщена з порушенням Мінських домовленостей», – ідеться у повідомленні.

Зокрема, в зоні дій так званого 1 армійського корпусу ЗФ РФ в районі Нижня Кринка з порушенням ліній відведення виявлено 3 одиниці РСЗВ БМ-21 «Град» та стільки ж буксируваних гаубиць 2А65 «Мста-Б».

Водночас у зоні дій так званого 2 армійського корпусу ЗФ РФ за межами визначених місць зберігання виявлено: в районі Бугаївки 28 танків і 38 одиниць ББМ, у районі Круглика 25 танків; в районі Мирного 22 танки і 27 одиниць ББМ; в районі Шимшинівки 14 танків; у районі Перевальська 2 танки.

Крім того, в зоні дій так званого 2 армійського корпусу ЗФ РФ у зоні безпеки виявлено: в районі Кипучого – зенітну установку ЗУ-23-2, у районі Суходола – 4 ББМ, в районі Новоселівки – траншейну машину ТМК-2.

Як зазначається, збройні формування РФ і далі перешкоджають роботі СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, патрулям СММ ОБСЄ не дозволили проїзд через блокпости біля південного краю ділянки розведення в районі Золоте, в районах Станиці Луганської, Молодіжного та Горлівки, що відображено в оперативних звітах спостерігачів.

Патрулі СММ ОБСЄ також були зупинені на блокпостах збройних формувань РФ у районах Довжанського та Вознесенівки.

У штабі ООС наголосили, що зафіксовані порушення з боку ЗФ РФ свідчать про створення ними передумов для подальшої ескалації напруження на лінії зіткнення, а також про намагання приховати свою злочинну діяльність від міжнародних спостерігачів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: