09:12, 23 Червня 2022

Офіційні робочі місця та легальні доходи волинян поповнили бюджет на 2,6 мільярда гривень ПДФО

За підсумками січня-травня цього року з офіційних доходів волинян до бюджетів усіх рівнів сплатили 2,628 мільярда гривень податку на доходи фізичних осіб.

Про це повідомляє сектор інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області.

Це на чверть більше показників аналогічного періоду торік.

В умовах воєнного стану своєчасна сплата ПДФО – важлива складова бюджетної стабільності, – констатують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

Зокрема, на Волині наразі понад 70 % податкових надходжень місцевих бюджетів, або понад два мільярди гривень – це сплачений із легальних доходів ПДФО.

Тим часом, до держбюджету з легальних доходів волинян перерахували  556 мільйонів гривень ПДФО.

Факт збільшення надходжень ПДФО на 25,4 % до минулорічних показників у податковій службі краю пояснюють відповідальністю місцевого бізнесу, представники якого в умовах воєнного стану зберігають  робочі місця та виробничі можливості.

У Головному управлінні ДПС у Волинській області наголошують: протидія військовій агресії рф вимагає стабільних бюджетних надходжень. Тому внесок кожного платника податків для фінансової безпеки держави – важливий.

Підтримати країну фінансово можуть і повинні ті волиняни, котрі торік отримали доходи, але не сплатили з них податки.

До 20 липня громадяни, які зобов’язані звітуватися про минулорічні доходи, повинні подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Таку вимогу до декларантів містить Закон України від 26 травня 2022 року № 2260 – IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (далі – Закон № 2260), який вступив у дію 27.05.2022 року.

Враховуючи обставини, в яких країна протидіє військовій агресії, у Головному управлінні ДПС у Волинській області рекомендують волинянам, котрі отримували минулого року доходи, з яких не сплатили податки,  подати річну податкову декларацію до 20 липня в зручний для себе час через Електронний кабінет, або ж звернутися до Центру обслуговування платників за місцем податкової адреси.

Звертаємо увагу, що Закон № 2260 зобов’язує сплатити визначені податки і збори за підсумками декларування  не пізніше 31 липня 2022 року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: