17:22, 01 Серпня 2018

Одна з луцьких шкіл стане ліцеєм

Перейменувати ЗОШ № 3 на Луцький ліцей № 3 планують у міськраді. Проект рішення міської ради «Про перейменування комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 Луцької міської ради Волинської області» у комунальний заклад загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 3 Луцької міської ради Волинської області» та затвердження його статуту» зареєстрували 31 липня.

Документ передбачає створення на базі ліцею спеціального класу для дітей з особливими освітніми потребами.

У пояснювальній записці до проекту рішення вказують, що на засадах демократизації освітньої політики та реформування системи інституційного освітнього середовища Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 26 жовтня 2016 р. за №753 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 р. №585» (щодо забезпечення права на освіту дітей із затримкою психічного розвитку шляхом їх навчання у спеціальних та інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів та відповідну поступову реорганізацію спеціальних шкіл та шкіл-інтернатів для дітей із затримкою психічного розвитку). Зарахування дітей із затримкою психічного розвитку у спеціальні класи в складі закладів загальної середньої освіти здійснюється відповідно до Положення про спеціальні класи для навчання дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх навчальних закладах.

Зазначеним Положенням про спеціальні класи визначена оптимальна наповнюваність класів (груп), у тому числі для дітей із ЗПР. Оскільки спеціальні класи в закладах загальної середньої освіти функціонують у відповідно створених умовах (однорідний контингент учнів, зменшена наповнюваність класів (груп), спеціальні навчальні плани, якими визначено години на корекційно-розвиткову роботу, адаптовані підручники, підготовлені вчителі), то посада асистента вчителя у таких класах не передбачена.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: